رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تخصیص ۳۶۵ میلیارد ریال وام کم بهره به دهیاری‌های استان قزوین


8 مهر, 1402 - 11:31 -- کارشناس۲

تخصیص ۳۶۵ میلیارد ریال وام کم بهره به دهیاری‌های استان قزوین

لیلا غریب، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین از اختصاص ۳۶۵ میلیارد ریال وام کم بهره به دهیاری‌های استان قزوین خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

وی تصریح کرد: این تسهیلات به منظور خرید ماشین آلات در نظر گرفته شده و تاکنون تعدادی ماشین‌آلات سنگین و سبک از این محل برای دهیاری‌های استان تأمین شده است. 
 
غریب افزود: طی سال جاری از محل پرداخت این تسهیلات، ۱۰ دهیاری استان صاحب ماشین‌آلات سنگین از جمله لودر، ایسوزو ۸ تن، کامیون کمپرسی، حمل زباله مکانیزه و لودر می‌شوند. 

وی با بیان اینکه در پرداخت این تسهیلات محدودیتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تسهیلات براساس پیشنهاد دهیاری‌ها و دفاع بخشداران از طرح خرید ماشین آلات، به دهیاری‌ها اختصاص پیدا می‌کند، سایر طرح های درآمدزا  نیز با حمایت دفتر روستایی از طریق کمیته ملی پیگیری و در صورت تقاضای دهیاری‌ها، امکان اختصاص مبالغ بالاتر به استان وجود دارد. 

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین یادآور شد: این اقدام گامی مهم در جهت خودکفایی و ایجاد درآمد برای دهیاری‌ها است، رشد اعتبارات و تجهیز دهیاری‌ها به ماشین‌آلات باعث می شود عملیات عمرانی روستایی در استان به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند.