رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اردوگاه یانس آباد با سرمایه گذاری اوقاف تبدیل به یک اردوگاه ملی خواهد شد


28 ارديبهشت, 1402 - 00:34 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

اردوگاه یانس آباد با سرمایه گذاری اوقاف تبدیل به یک اردوگاه ملی خواهد شد

استاندار قزوین گفت: اردوگاه شهیدبابایی یانس آباد فضای خیلی خوبی دارد ولی متاسفانه زیرساخت های مناسبی ندارد و باید در آنجا هزینه مناسبی صورت گیرد که اوقاف بهترین گزینه برای اجرای این مهم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در جلسه رفع مشکلات اردوگاه شهید بابایی یانس آباد اظهار داشت: در جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مقرر گردید از ظرفیت اوقاف برای تبدیل اردوگاه شهیدبابایی یانس آباد به یک اردوگاه خوب ملی استفاده شود. 

وی با بیان اینکه نحوه مشارکت اوقاف در اردوگاه باید مشخص شود، افزود: با تکمیل و تجهیز اردوگاه شهیدبابایی یانس آباد علاوه بر ایجاد ظرفیت استانی برای دانش آموزان، موسسه های فرهنگی، قرآنی و غیره می توان آن را در سطح کشور هم معرفی کرد و پذیرای فعالان فرهنگی سراسر کشور شد. 

اعلایی گفت: این اردوگاه فضای خیلی خوبی دارد ولی متاسفانه زیرساخت های مناسبی ندارد و باید در آنجا هزینه مناسبی صورت گیرد که اوقاف بهترین گزینه برای اجرای این مهم است. 

استاندار قزوین اضافه کرد: اگر اردوگاه شهیدبابایی یانس آباد تبدیل به یک اردوگاه ملی شود، می تواند گردشگر استان را افزایش دهد و بسیاری از مناسبت های مختلفی فرهنگی کشور در این فضا برگزار شود‌. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: از تمامی ظرفیت های قانونی از جمله مولدسازی دارایی ها باید برای افزایش بهره وری اردوگاه یانس آباد استفاده کرد و در آینده ای نزدیک باید تبدیل به یک اردوگاه تراز بالای ملی شود.