رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اولویت عمده استان قزوین در حوزه کشاورزی اصلاح نحوه مصرف آب و ارتقاء ضریب آب به درآمد است


15 اسفند, 1401 - 11:08 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

اولویت عمده استان قزوین در حوزه کشاورزی اصلاح نحوه مصرف آب و ارتقاء ضریب آب به درآمد است

استاندار قزوین گفت: اولویت عمده استان قزوین در حوزه کشاورزی اصلاح نحوه مصرف آب و ارتقاء ضریب آب به درآمد است و در این زمینه مجموعه مدیریتی استان برنامه‌ریزی‌های متعددی را انجام داده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز یکشنبه در آئین رونمایی از سند الگوی کشت استان قزوین اظهار داشت: استان قزوین در حوزه کشاورزی، دامپروری و بسیاری از موضوعات دیگر حرف برای گفتن دارد و در روزهایی که در حوزه تولید دام و طیور مشکل داریم تلاش فعالان این بخش به صورت مجاهدانه در حال انجام است و باید قدردان این مجاهدت‌ها باشیم. 

وی افزود: بخش کشاورزی و آب از جمله مهم‌ترین سیاست‌ ها و اهداف پیش رویِ استان در حوزه پیشرفت و تعالی اقتصادی استان است که امیدواریم با تدابیر انجام شده بتوانیم در این زمینه قدم برداشته و منجر به ایجاد رشد اقتصادی، اشتغال و تولید غذا شویم. 

اعلایی گفت: اولویت عمده استان در حوزه کشاورزی اصلاح نحوه مصرف آب و ارتقاء ضریب آب به درآمد است که در این مسیر از ابتکارات و خلاقیت ها و همچنین از روال های رایج استفاده خواهیم کرد تا افزایش محصول و بازاریابی در این حوزه محقق شود. 

استاندار قزوین اضافه کرد: اصلاح الگوی کشت یکی از اولویت های اصلی در حوزه کشاورزی و بهره وری از این حوزه است و استان قزوین باید در این موضوع نقش آفرینی مناسبی داشته باشد. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: استان قزوین در طرح اصلاح نظام یارانه‌ای کشور تدابیر خوبی را اتخاذ کرد و همراهی فعالان کشاورزی و دامپروری هم بسیار خوب بود و باید از این فعالان حمایت‌های مطلوب تری صورت گیرد.