رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اتخاذ تدابیر کارشناسی نشده، دلیل عدم رفع برخی مشکلات در اقبالیه


8 شهريور, 1401 - 21:43 -- کارشناس۲
استاندار قزوین مطرح کرد؛

اتخاذ تدابیر کارشناسی نشده، دلیل عدم رفع برخی مشکلات در اقبالیه

استاندار قزوین گفت: اتخاذ تدابیر کارشناسی نشده و فقدان هماهنگی دستگاه‌ های اجرایی یکی از دلایل اصلی عدم رفع برخی مشکلات در شهر اقبالیه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در میز خدمت دستگاه های اجرایی استان قزوین در شهر اقبالیه اظهار داشت:  یکی از حوزه هایی که برخی امور در آن تبدیل به مشکلات دیرینه شده و نیاز است با برنامه ریزی های مناسب مشکلات آن به سرعت مرتفع گردد، موضوع باغ عمران است که از آن می توان به عنوان حاصلی از بی تدبیری های گذشته نام برد که بدون در نظر گرفتن عواقب با اتخاذ برخی تصمیمات ناصحیح منجر به طولانی شدن و افزایش هزینه جهت اتمام مشکلات این اراضی شده است. 

وی با اشاره به اینکه یکی از لازمه های حائز اهمیت جهت پیگیری این موضوع، اخذ مجوزی از وزارت مسکن جهت اتخاذ برخی تصمیمات توسط استان است، گفت:  یکی از اختیاراتی که باید از وزارت مسکن اخذ شود موضوع پیگیری مشکلات و مسائل باغ عمران است که تاکنون معاونت عمرانی استانداری با تشکیل کارگروه های مختلف و انعقاد جلسات متعدد با جدیت در حال پیگیری است و امیدواریم با نتایج مناسبی همراه شود. 

استاندار قزوین اضافه کرد: مشکلات تعدادی از اراضی تعاونی های استان مانند شهرک اندیشه با پیگیری های مجدانه به صورت ریشه ای برطرف شده و باغ عمران هم مانند همین مساله در دستور کار قرار گرفته و با بررسی های کارشناسی شده و بازدید های میدانی صورت گرفته در حال اتخاذ تدابیر و ایجاد سازوکاری برای رفع مشکلات این اراضی هستیم.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های معاونت عمرانی استانداری، استقرار شهردار فعلی و تعاملات صورت گرفته توسط دستگاهای اجرایی امیدواریم هرچه زودتر شاهد تسریع در اتمام  مشکلات این اراضی باشیم، به همین سبب به مردم شریف اقبالیه این اطمینان را می دهیم که با جدیت در حال پیگیری تا حصول نتیجه هستیم. 

وی در ادامه به مسائل امنیتی شهر اقبالیه اشاره کرد و افزود: با تصمیمات اتخاذ شده در شورای تأمین، برقرای امنیت در شهر اقبالیه هم اکنون در قالب چند طرح در حال اجراست و یکی از مواردی که طرح موضوع آن در دستور کار قرار دارد، بررسی و ارتقاء سطح مسائل امنیتی در شهر اقبالیه شهرستان قزوین است.

اعلایی در خصوص ارتقاء سطح سلامت آب شرب در اقبالیه گفت: خوشبختانه اقبالیه با واقع شدن در مسیر خط انتقال آب شرب از طالقان به قزوین همانند آبیک از آب شرب سلامت برخوردار خواهد شد که پیگیر ایجاد زمینه ای برای استفاده دیگر شهرهای استان از این ظرفیت قابل توجه هستیم.

وی در خصوص آب کشاورزی شهر اقبالیه اظهار داشت: با توجه به کاهش سطح آب موجود در سد طالقان، کل اراضی استان در مقایسه با سال گذشته با کمبود آب مواجه شده اند که نیاز است با ارتقاء بهره وری آب و اتخاذ تصمیمات کارشناسی شده در بحث کشت توسط جهاد کشاورزی شاهد کاهش معضلات در این حوزه باشیم.