رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استان قزوین به دنبال راه اندازی ابر پروژه‌های شیلاتی در حوزه همجواری شاهرود است


1 تير, 1401 - 23:28 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

استان قزوین به دنبال راه اندازی ابر پروژه‌های شیلاتی در حوزه همجواری شاهرود است

استاندار قزوین گفت: راه اندازی ابر پروژه‌های شیلاتی در حوزه همجواری شاهرود یکی از سیاست‌های اصلی و اصولی استان است و با رعایت ضوابط قانونی تمامی دستگاه‌های این حوزه باید شرایط لازم را فراهم نمایند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز چهارشنبه در جلسه ستاد توسعه شیلات و آبزی پروری استان قزوین که با حضور حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های توسعه‌ای استان راه اندازی مجتمع‌هایی است که با استفاده از منابع آبی شاهرود، قابلیت ایجاد دارند و برای تحقق این موضوع در سفر رئیس جمهور هم مصوباتی داشتیم. 

وی افزود: در مذاکرات با سرمایه گذاران یکی از گزینه‌های پیشنهادی برای سرمایه گذاری همین مجموعه ها هستند و هم اکنون چندین سرمایه گذار در حال انجام امور مطالعاتی هستند. 

اعلایی گفت: اگر بتوان تولید شیلات در استان را به یک حجم قابل قبول برسانیم به طور قطع صنایع تبدیلی این حوزه هم ورود پیدا می کند. 

استاندار قزوین اضافه کرد: راه اندازی ابر پروژه‌های شیلاتی در حوزه همجواری شاهرود یکی از سیاست‌های اصلی و اصولی استان است و با رعایت ضوابط قانونی تمامی دستگاه‌های این حوزه باید شرایط لازم را فراهم نمایند.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: در حوزه مشاغل خانگی، ماهیان زینتی را می توان به عنوان یکی از بخش ها معرفی کرد چراکه استان در این زمینه حرف برای گفتن دارد و تولیدکنندگان ماهیان زینتی می توانند به عنوان شتاب دهنده مشاغل خانگی را حمایت کنند. 

وی افزود: استان به دنبال توسعه تولید آبزیان است و در این مسیر هرگونه تسهیلات را در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد داد.