رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در اجرای عدالت و مقابله با فساد نباید نگاه حزبی و جناحی وجود داشته باشد/ مصوبات کمیسیون ماده ۵ به صورت شفاف در دسترس مردم قرار می‌گیرد


28 خرداد, 1401 - 20:57 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

در اجرای عدالت و مقابله با فساد نباید نگاه حزبی و جناحی وجود داشته باشد/ مصوبات کمیسیون ماده ۵ به صورت شفاف در دسترس مردم قرار می‌گیرد

استاندار قزوین گفت: در اجرای عدالت و مقابله با فساد نباید نگاه حزبی و جناحی وجود داشته باشد و در هرجایی که به عدالت خدشه وارد شد، باید ورود کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز شنبه در دیدار با شورای مرکزی سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت استان قزوین اظهار داشت: یکی از اصلی ترین روش‌ها برای مقابله با فساد و زمینه سازی برای برقراری عدالت و رسیدن به آرمان‌ها در وهله نخست انتخاب افراد مبتنی بر تعهد، تخصص و دلسوزی است.

اعلایی گفت: مجموعه مدیریتی استان تلاش می‌کند که با انتصاب افراد دلسوز، متعهد، متخصص و با دانش از هرگونه فساد در استان پیشگیری کند.

استاندار قزوین با اشاره به اقدامات استان در روند شفافیت تصمیمات اضافه کرد: تمامی مصوبات کمیسیون ماده ۵ که یکی از پرمسئله ترین کمیسیون‌های کشور به حساب می آید به صورت شفاف در دسترس مردم قرار می گیرد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه در جلساتی که جنبه محرمانه نداشته باشد تأکید کرده‌ایم خبرنگاران و صداوسیما حضور داشته باشند، اظهار داشت: به طور مثال جلسه تنظیم بازار استان تا قبل از دوره جدید بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شد ولی تأکید کردیم حتما خبرنگاران و صدا و سیما در جلسه حضور داشته‌ باشند و از تصمیمات این جلسه مطلع شوند. 

وی افزود: در حوزه پیشگیری و مقابله با فساد یک سری اقدامات در دستور کار استان قرار دارد که بخش عمده آن به تعاملات دستگاه های نظارتی بر می گردد و سعی می شود این دستگاه ها به جای موازی کاری و ورود سطحی به موضوعات ورود عمقی تری داشته باشند.