رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در سفر رئیس جمهور به قزوین حداقل ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه استان تصویب شده است/ مدیریت کرونا یک نشان از اثرگذاری اراده مدیریتی و همراهی مردم برای حل یک مشکل اساسی در کشور است


27 خرداد, 1401 - 12:45 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

در سفر رئیس جمهور به قزوین حداقل ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه استان تصویب شده است/ مدیریت کرونا یک نشان از اثرگذاری اراده مدیریتی و همراهی مردم برای حل یک مشکل اساسی در کشور است

استاندار قزوین گفت: در سفر رئیس جمهور به استان حداقل ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه استان تصویب شده است که امیدواریم بتواند استان را در مسیر پیشرفت و تعالی قرار دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین با حضور در مسجد جامع شهر شال در بین مردم، اظهار داشت: کنترل و مدیریت بیماری کرونا یکی از مهم ترین اقداماتی است که در چند ماه اخیر در کشور از سوی دولت سیزدهم دنبال شده و در شرایطی که بسیاری از کشورهای دنیا همچنان‌ کرونا را یک چالش جدی در کشور خود می دانند، سختی کرونا در ایران حس نمی شود.

وی افزود: مدیریت کرونا یک نشان از اثرگذاری اراده مدیریتی و همراهی مردم برای حل یک مشکل اساسی در کشور است و اگر همین رویکرد در سایر حوزه هایی که با مشکل روبرو هستیم عملیاتی شود، نتیجه ای شیبه به مدیریت کرونا را خواهیم دید. 

اعلایی گفت: در حوزه اقتصادی در ابتدای استقرار دولت با یک وضعیت کرونا گونه مواجه بودیم و دولت در شرایطی مستقر شد که حجم بالای استقراض از بانک مرکزی، سررسید اوراق و بدهی های دولت قبل در کشور ساری و جاری بود‌. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: به لطف خدا، با تدابیر دولت و اقتدار دیپلماسی، دولت توانست رکورد فروش چندین ساله نفت را بشکند که با این فروش، بدون استقراض از بانک مرکزی بدهی های دولت سابق پرداخت شده است. 

وی افزود: اصلاح نظام یارانه‌ای کشور یکی از تدابیری بود که به طور قطع برکات زیادی را در آینده به ویژه برای  قشر محروم جامعه و تولید کنندگان داخلی خواهد داشت.

استاندار قزوین اضافه کرد: البته هنوز نمود این اقدامات در جامعه مشاهده نشده است ولی در آینده وضعیت بهتر خواهد شد و اگر این اقدامات در دولت اتفاق نمی افتاد در آینده با مشکلات بیشتری همراه می شدیم. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا با توجه به خشکسالی و جنگ کشورهای تولیدکننده اقلام خوراکی با کمبود مواد غذایی روبرو هستند و خیلی از کشورهای همسایه به دلیل ظرفیت های پایین اقتصادی در تأمین کالای اساسی با مشکل مواجه شده اند.

وی در پاسخ به مطالبات و دغدغه‌های مردم شهر شال گفت: در سفر رئیس جمهور به استان حداقل ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه استان تصویب شده است که بر اساس آن، شهر شال هم از برخورداری مواجه خواهد بود و در حوزه راه، زیرساخت های ورزشی و فرصت های اشتغال زایی منابع قابل توجهی به این شهر اختصاص خواهد یافت.