رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دولت سیزدهم دستاورد و موفقیت مدیریت کرونا را در اصلاح نظام اقتصادی هم کسب خواهد کرد


23 ارديبهشت, 1401 - 22:17 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

دولت سیزدهم دستاورد و موفقیت مدیریت کرونا را در اصلاح نظام اقتصادی هم کسب خواهد کرد

استاندار قزوین گفت: با توکل به خدا و همراهی مردم، دولت سیزدهم دستاورد و موفقیت کرونا را در اصلاح نظام اقتصادی هم کسب خواهد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز جمعه در نماز جمعه شهر قزوین اظهار داشت: در ابتدای استقرار دولت، معضل قابل توجهی به نام کرونا وجود داشت ولی همراهی و اعتماد مردم و تدبیر دولت منجر به این شد که امروز کاملا فضای قابل اطمینان و کنترل شده ای را در این زمینه شاهد هستیم. 

وی افزود: در حوزه اقتصادی هم دقیقا همین وضعیت را شاهد هستیم و دولت موظف است که بنا به خواست، اراده و انتظار مردم، مانند کرونا در حوزه اقتصادی هم تدبیر کند و اتفاقا در این تدبیر عجله هم دارد، چرا که اقتصاد گرفتاری مزمن چندین ساله در این حوزه دارد و زندگی مردم تحت الشعاع قرار گرفته است. 

اعلایی گفت: در همین راستا دولت خیلی زود به دنبال اصلاح نظام اقتصادی کشور رفته و در این مسیر تنها به موضوع یارانه ها توجه نمی کند و موارد زیادی در حوزه اصلاحات اقتصادی در حال اجرا می باشد. 

استاندار قزوین اضافه کرد: کنترل رشد بی رویه نقدینگی، اصلاح پایه پولی، عدم استقراض از بانک مرکزی و بسیاری از موضوعات دیگر از جمله مسائلی است که دولت در زمینه اصلاح نظام اقتصادی در دست اجرا دارد. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: یکی از عمده ترین مسائلی که اقتصاد کشور را به این روز انداخته، تصمیم غلط ارز ۴۲۰۰ تومانی و دادن یارانه به واردکننده است که در کشور و دنیا بی سابقه است و علاوه بر مضرات اقتصادی منجر به اختلاف طبقاتی و ایجاد فساد شده است. 

وی با بیان اینکه ادامه مسیر ارز ۴۲۰۰ تومانی خیانت به مردم بود، گفت: مردم باید بدانند که یارانه حذف نشده بلکه به خود آنها واگذار شده و این مسیر یک مسیر درست و منطقی است. 

استاندار قزوین اضافه کرد: مزایای طرح مردمی‌سازی و عادلانه کردن یارانه‌ها این است که اولا یارانه ای که به تولیدکننده خارج از کشور پرداخت می شد امروز به داخل کشور پرداخت می‌شود و در واقع کل مردم از این طرح منتفع می شوند. 

اعلایی با بیان اینکه اولین منتفع این طرح اقشار آسیب پذیر و واقع شدگان در دهک‌های اول درآمدی هستند که پیش از این یارانه آنها را دیگران استفاده می‌کردند و به دلیل محدودیت‌های مصرف این قشر سهمی از یارانه ها به آنها نمی‌رسید، خاطر نشان کرد: دومین منتفع این طرح تولیدکنندگان هستند و با اجرای این طرح اشتغال و فضای کسب و کار توسعه پیدا خواهد کرد.

وی اظهار داشت: وقتی که تولیدکنندگان داخلی می توانند یک محصول را در یک فضای رقابتی و با بالاترین کیفیت تولید کنند چرا باید یارانه در جیب واردکننده و تولیدکنندگان خارجی برود. 

استاندار قزوین گفت: نظام سلطه قوت ملت ایران و اصلاح نظام اقتصادی را نمی خواهد و در این مسیر از هرگونه کارشکنی و دشمنی دریغ نمی کند و در چنین فضایی مؤمنان باید با جهاد تبیین این مسیر را برای عامه مردم روشن کنند. 

اعلایی اضافه کرد: با توکل به خدا و همراهی مردم، دولت سیزدهم دستاورد و موفقیت کرونا را در اقتصاد هم کسب خواهد کرد و مردم می توانند با دغدغه کمتری به زندگی خود بپردازند و مشکلات با توجه به اخلاص رئیس جمهور و با جدیت خدمتگزاران و همراهی و هماهنگی تمامی قوا، برطرف خواهد شد. 

استاندار قزوین اظهار داشت: مردم بدانند مسئولان تسلط در مدیریت امور دارند و منافع شیرین اصلاح نظام اقتصادی را دولت به مردم هدیه خواهد داد.