رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ویژگی بارز فرهنگیان در کشور ایثارگری بوده است/ نظام آموزش و پرورش باید پیشران موضوع اخلاق در جامعه باشد/ شهید رجایی مظهر افتخار برای معلمان قزوینی است


11 ارديبهشت, 1401 - 21:00 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

ویژگی بارز فرهنگیان در کشور ایثارگری بوده است/ نظام آموزش و پرورش باید پیشران موضوع اخلاق در جامعه باشد/ شهید رجایی مظهر افتخار برای معلمان قزوینی است

استاندار قزوین گفت: شهید رجایی مظهر افتخار برای معلمان قزوینی است و قزوینی ها اسوه بزرگی به نام شهیدرجایی را دارند و همه باید سعی کنیم مانند او رفتار کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی روز یکشنبه در آیین تجلیل از معلمان نمونه استان قزوین اظهار داشت: در استانی زندگی می کنیم که معلمان‌ آن، شهیدان رجایی را پرورش و تربیت کرده اند و همین موضوع مسئولیت معلمان را سنگین تر می کند. 

وی با بیان اینکه شهیدرجایی یکی از چهره های شاخص و ماندگار انقلاب اسلامی از استان قزوین است و این افتخار بزرگی برای استان به حساب می آید، افزود: شهید رجایی مظهر افتخار برای معلمان قزوینی است و قزوینی ها اسوه بزرگی به نام شهیدرجایی را دارند و باید همه سعی کنیم مانند او رفتار کنیم. 

استاندار قزوین گفت: داشته ها و دارایی های فعلی کشور و همینطور کاستی ها و نقایص این مرز و بوم حاصل تلاش، کوشش و احیانا کوتاهی نظام آموزشی کشور است و برای برطرف کردن مشکلات و تقویت دارایی ها باید نگاه ویژه ای به آموزش و پروش داشته باشیم. 

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: آموزش و پرورش در موضوعات مختلف نباید نگاه منفعلانه داشته باشد و این موضوع مسئولیت انسانی و تعهد مدارانه فرهنگیان است و آنها باید پیشران تعالی و پیشرفت در جامعه باشند.

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش امانت دار آینده کشور و مدیریت کننده شرایط فعلی و آینده کشور است و باید در این زمینه با جامع نگری به امور بپردازد.

اعلایی گفت: تمرکز صرف بر روی تحصیل دانش آموزان و غفلت از موضوعات دیگر مشکلاتی در روند تربیت فرزندان کشور ایجاد کرده است و باید بر موضوعات پرورشی مانند مسئولیت پذیری، کارآفرینی، ریسک پذیری، اخلاق و غیره تمرکز ویژه ای کرد. 

استاندار قزوین اضافه کرد: اینکه مدیران آموزش و پروش در سطح استان و کشور گرفتار موضوعات روزمره هستند نمی تواند منجر به انجام ماموریت اصلی آموزش و پرورش شود و نیاز به تجدید نگاه و آرمان در این مسیر هستیم. 

وی اظهار داشت: ویژگی بارز فرهنگیان در کشور  ایثارگری بوده است و این روحیه باید تقویت و جامعه فرهنگی به احیای روحیه ایثارگری جامعه خود بپردازند. 

نماینده عالی دولت در استان گفت: تقید فرد اول اجرایی کشور به اخلاق برای همگان به اثبات رسیده است و در چنین فضایی نیاز است اخلاق در آموزش و پرورش و در بین دانش آموزان رواج بیشتری داشته باشد و نظام آموزش و پرورش باید در این زمینه پیشران باشد.