رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حمایت از جامعه کارگری یکی از برنامه های اصلی دولت سیزدهم است


11 ارديبهشت, 1401 - 18:05 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

حمایت از جامعه کارگری یکی از برنامه های اصلی دولت سیزدهم است

استاندار قزوین گفت: حمایت از جامعه کارگری یکی از برنامه های اصلی دولت سیزدهم است و این دولت در مدت حضور در قدرت تصمیمات خوبی را برای این قشر از جامعه گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی روز یکشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی کارگر که در دانشگاه کار استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: نمایندگان تشکل های کارگری نماد و نشانه ای از ده ها هزار نفر فعال بخش کارگری استان هستند و این مراسم ادای احترام به تلاش، کوشش و اثربخشی کارگران در مسیر پیشرفت کشور و استان می باشد.

وی افزود: استان قزوین به دلیل ظرفیت های قابل توجهی که در بخش‌های تولیدی دارد از جامعه کارگری موثر و موفقی در سطح کشور برخوردار است و این موضوع وظیفه و رسالت مسئولان این حوزه را سنگین تر می کند.

استاندار قزوین با بیان اینکه در جریان مشکلات جامعه کارگری به صورت کامل هستیم، گفت: برخی از این مشکلات برای استان و برخی دیگر برای کل کشور است و سعی می شود با برنامه ریزی مناسب تمامی این مشکلات را برطرف کرد.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: درصدی که دولت برای حق و حقوق کارگران در نظر گرفته نمایانگر اهمیت جامعه کارگری برای دولت است و رئیس جمهور همواره تاکیدات فراونی برای حمایت از این قشر، تقویت بنگاه ها و برطرف شدن مشکلات این جامعه داشته اند.

اعلایی اظهار داشت: در سفر اخیر رئیس جمهور، عمده مشکلات کارگری به ویژه در زمینه تأمین اجتماعی در قالب مکاتبات و مذاکرات مطرح شده است، البته بنا نیست که مشکلات انباشته شده در مدت کوتاهی برطرف شود ولی در مسیر مشخصی قرار گرفته است.

وی گفت: رئیس جمهور در بازه زمانی کوتاه مدت حضور خود در استان در شهر صنعتی البرز و در جامعه کارگری حضور پیدا کرده و بخش عمده صحبت ها معطوف به تولید و حمایت از جامعه کارگری بود که نشان دهنده اهمیت جامعه کارگری برای دولت است.

استاندار قزوین افزود: در سفر رئیس جمهور به استان اعتبارات و تسهیلات خوبی برای تقویت واحدهای تولیدی و حمایت از جامعه کارگری در نظر گرفته شده که بعد از ابلاغ مصوبات اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

اعلایی با بیان اینکه امیدواریم این مصوبات منجر به پیشرفت و تعالی هر چه بیشتر استان شود، اضافه کرد: چند پروژه بزرگ پیشران و محوری هم در سفر رئیس جمهور به استان در نظر گرفته شده که آن هم در موعد مشخص اطلاع رسانی خواهد شد.