رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین:تولیدکنندگان، افسران جبهه جنگ اقتصادی هستند


20 خرداد, 1400 - 08:29 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین:تولیدکنندگان، افسران جبهه جنگ اقتصادی هستند

استاندار قزوین گفت: تولیدکنندگان، افسران جبهه جنگ اقتصادی هستند و باید مدیران اهتمام جدی برای رفع موانع تولید داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در یک واحد تولیدی برگزار شد، افزود: پشتیبانی و مانع زدایی از تولید سرلوحه تمام برنامه های استان است.
وی اظهار داشت : در شرایطی که مسائل اقتصادی به مهمترین دغدغه مردم تبدیل شده است تلاش ما مدیریت شرایط، حمایت از تولید و اشتغالزایی در جامعه است تا بتوانیم بخشی از این فشارهای اقتصادی ایجاد شده را کاهش دهیم.
جمالی پور تصریح کرد: متاسفانه موانع زیادی در پرداخت تسهیلات و سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی ایجاد می شود که باید با عزم جدی در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی گام برداریم .
نماینده عالی دولت در استان قزوین تاکید کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید براساس قانون شکل گرفته است و مصوبات آن نیز براساس قانون جنبه اجرایی دارد از این‌رو دستگاه های مربوط نمی‌توانند از این قانون تخطی کنند.
وی با بیان اینکه بانک ها باید مطابق سیاست های کلان  مبنی بر احیای واحدهای تولید و رونق تولید تلاش کنند ، تصریح کرد: بانک ها بایستی مدیران استان را در تحقق هرچه سریعتر مصوبات جلسات ستاد تسهیل کمک کنند.
جمالی پور خاطر نشان کرد: مهم‌ترین وظیفه ما خدمت به تولید کنندگان است و مقام معظم رهبری چندسالی است که شعارهای سال را از مسایل اقتصادی انتخاب می‌کنند و مهمترین رویکرد دولت رونق تولید و حمایت از تولیدات داخلی است که این نشان از اهمیت بخش تولید دارد.
وی یادآور شد: بعضی از مشکلات واحدهای صنعتی که در استان قابل حل است در ستاد تسهیل استان تصمیم گیری و برطرف می شود و مشکلات واحدهایی که در استان قابل حل شدن نیست به وزارتخانه های مربوط ارسال می شود.
استاندار قزوین در ادامه با اشاره به افزایش بودجه استان در سال ۱۴۰۰ گفت: امسال ۶۱۸ میلیارد تومان به بودجه استان اضافه شده که این مهم برای منطقه و استان بسیار حائز اهمیت است چرا که از زمان تاسیس استان بی نظیر می باشد.
جمالی پور افزود: بین دولت و نمایندگان مجلس در استان قزوین همدلی و همراهی خوبی وجود دارد که این امر باعث موفقیت استان شده است و توانستیم اعتبارات خوبی برای استان جلب کنیم .

مدیران برای رفع موانع تولید در استان قزوین اهتمام جدی داشته باشند
دراین جلسه مشکلات ۶ واحد صنعتی و تولیدی در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در محل این شرکت مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.