رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین:مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن امنیت پایدار برای کشور است


13 خرداد, 1400 - 13:29 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین:مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن امنیت پایدار برای کشور است

استاندار قزوین گفت: مشارکت پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی ضمن خنثی کردن توطئه‌های دشمنان ضامن امنیت پایدار برای کشور خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور افزود: انتخابات نماد مردم سالاری دینی در کشور است و مردم با مشارکت حداکثری در دو انتخابات مهم پیش رو، علاوه بر مشارکت فعال در سرنوشت خود، موجب تقویت نظام اسلامی می‌شوند و کشور را در برابر توطئه های دشمنان بیمه می کنند.

وی گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات، مهمترین جلوه رای به استقلال کشور، نظام مقدس جمهوری اسلامی و همراهی ملت با رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

جمالی پور با اشاره به تاثیر مشارکت حداکثری در انتخابات در ابعاد داخلی و خارجی، گفت:این مشارکت در حوزه داخلی سبب ایجاد وحدت و همبستگی و اعتماد عمومی می شود و در بخش بین المللی هم ضامن تقویت دستگاه دیپلماسی کشور و به منزله تابلویی در معرض دید جهانیان خواهد بود.

استاندار قزوین اضافه کرد: دولت برآمده از انتخابات پرشور مردمی نیز با پشتوانه آرای بالا از قدرت بیشتری برای چانه زنی بر سر مصالح و منافع کشور در عرصه های بین المللی برخوردار است و اگر کشوری این پشتوانه را داشته باشد،  هیچ قدرتی توانایی مقابله با آن را نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر بی طرفی عوامل برگزاری انتخابات در استان، افزود: دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید از رفتار جریانی و سلیقه ای پرهیز کنند و  مدافع حقوق مردم و نامزدها باشند.

جمالی پور اضافه کرد: عوامل برگزاری انتخابات باید از جانبداری یا اقدام له یا علیه نامزدها جدا بپرهیزند چون خلاف قانون و شرع است و باید در دادگاه الهی پاسخگو باشند.

استاندار قزوین با بیان اینکه اعمال سلیقه شخصی و گروهی در فرایندهای انتخاباتی خیانت به مردم و خلاف شرع و قانون است، ادامه داد: طوری باید رفتار کنیم که اگر فردا در این دنیا نبودیم مقابل خداوند سرافکنده نباشیم و حداقل آگاهانه کاری نکرده باشیم که حقوق کسی زیر پا گذاشته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دستورالعمل های بهداشتی به تمامی عوامل برگزاری انتخابات ابلاغ شده است، افزود: شیوه نامه های بهداشتی در شعب اخذ رای به دلیل تداوم کرونا باید جدی گرفته شود و تست گیری سریع کرونا باید از عوامل برگزاری انتخابات و پای صندوق ها پیش بینی شود.

در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر استان قزوین ۹۵۲ داوطلب در سطح ۲۸ شهر استان به رقابت خواهند پرداخت که ۸۶ درصد داوطلبان مرد و ۱۴ درصد آنها زن هستند.

استان قزوین دارای ۶۷۹ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳ نفر داوطلب ثبت نام کردند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شورای شهر اسلامی و روستا ۲۸ خردادماه جاری در سراسر کشور برگزار خواهد شد.