رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

با دستور رییس جمهوری ؛ طرح سایبان باغ های میوه در تاکستان به بهره برداری رسید


13 خرداد, 1400 - 12:23 -- روابط عمومی2

با دستور رییس جمهوری ؛ طرح سایبان باغ های میوه در تاکستان به بهره برداری رسید

طرح سایبان باغ‌های میوه در شهرستان تاکستان روز پنجشنبه با دستور رییس جمهوری همزمان با افتتاح پروژه‌های کشاورزی در سطح کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

در قالب این طرح که با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین و محمد مهدی برومندی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی برگزار شد،  ۱۵ هکتار از باغ های میوه بخش خرمدشت شهرستان تاکستان شامل ۶ هکتار باغ هلو و شلیل، سه هکتار باغ انگور، سه ‌هکتار سیب، ۲ هکتار باغ گلابی و یک هکتار باغ سیب به سایبان دارای پوشش آنتی هیل مجهز شده اند.

برای اجرای این طرح ۱۵۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۱۲۰ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات تامین شده و ۲۴ میلیارد ریال نیز آورده بهره بردار بوده است.

با اجرای این طرح برای ۱۸ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی شده است.

در این طرح با استفاده از پوشش‌های خاص مانند سایه‌اندازها، توری‌های ضد تگرگ، توری‌های ‌ضد حشرات و پوشش‌های باد شکن نسبت به کنترل یک یا چند عامل از عوامل محیطی زنده و ‌غیر زنده موثر در تولید محصولات کشاورزی و باغبانی اقدام می شود. ‌

 اجرای این طرح باعث جلوگیری از ‌تبخیر و تعرق، کاهش مصرف آب، جلوگیری از ایجاد خسارت و در نتیجه افزایش کمی و کیفی ‌محصولات باغی خواهد شد.

استان قزوین دارای حدود ۷۶ هزار هکتار باغ میوه است.

امروز هزار و ۶۳۴ طرح کشاورزی شامل گلخانه، قارچ خوراکی و سایبان با حجم ۷۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری با دستور رییس جمهوری مورد بهره برداری قرار گرفت.