رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کنشگران قزوین می بایست بیش از پیش از حقوق کودکان دفاع کنند


13 خرداد, 1400 - 08:52 -- banovan

کنشگران قزوین می بایست بیش از پیش از حقوق کودکان دفاع کنند

ارتقای سطح آگاهی والدین به عنوان کنشگران غیررسمی و معلمان به عنوان کنشگران رسمی در راستای استیفای حقوق کودک وپیشگیری از تضییع حقوق آن ها بسیار با اهمیت بوده و باید به صورت مستمر پیگیری شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین گفت: کنشگران این استان  می بایست با فعالیت بیش از پیش خودشان در حوزه کودک از تضییع حقوق این گروه سنی دفاع کنند.

صدیقه ربیعی در سومین پنل آموزشی با موضوع نقش مسؤولیت سازمان‌های دولتی و غیردولتی در مقابله با کودک آزاری افزود: یکی از موضوعاتی که این روزها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، ظرفیت مغفول مانده سمن‌ها در حوزه کودک است. وی اضافه کرد: ارتقای سطح آگاهی والدین به عنوان کنشگران غیررسمی و معلمان به عنوان کنشگران رسمی در راستای استیفای حقوق کودک وپیشگیری از تضییع حقوق آن ها بسیار با اهمیت بوده و باید به صورت مستمر پیگیری شود.

ربیعی همچنین به نقش سازمان های متولی در حوزه کودک مانند ادارات کل کار،تعاون و رفاه اجتماعی و بهزیستی پرداخت و گفت:این سازمان ها می توانند بر اساس وظایف  ذاتی خودشان و با انجام اقدامات حمایتی به پیشگیری از تضییع حقوق کودکان بپردازند.

این مسئول خاطر نشان کرد:برنامه جامع حقوق کودک و نوجوان(سند ملی)در افق 1404 قانون حمایت ازاطفال و نوجوان مصوب 1399 از ظرفیت های قانونی و محکم برای پرداختن به وضعیت حقوق کودکان است.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری قزوین یادآور شد:شهروندان قزوین بدانند که سامانه 123 اورژانس اجتماعی تحت نظارت سازمان بهزیستی به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات در حوزه کودک آزاری و تضییع حقوق کودکان است.