رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیشرفت وتوسعه ورفاه شهروندان در گرو انتخاب شورای شهر کارآمد


13 خرداد, 1400 - 08:10 -- omrani
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان:

پیشرفت وتوسعه ورفاه شهروندان در گرو انتخاب شورای شهر کارآمد

صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها : امروز و فردای توسعه و پیشرفت شهرها در گرو انتخاب شورای شهر اصلح و کارآمد، امانتدار و مردمدار و متخصص می باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در جلسه معارفه شهردار جدید نرجه ضمن اشاره به شاخص های متعدد کارآمدی شورا  تاکید کرد: امروز و فردای توسعه و پیشرفت شهرها در گرو انتخاب  شورای شهر اصلح و کارآمد، امانتدار و مردمدار و متخصص می باشد 

وی در ادامه افزود: شورای شهر جهت رفع مشکلات شهروندان باید پرانگیزه و پرکار، بدور از مسائل   سیاسی، گروهی، حزبی و حاشیه ای، بدنبال رفع نیازهای اساسی شهر و مردم بوده و  به گونه ای که مصلحت مردم و شهر در اولویت کاری آنها قرار گیرد.

صالحی یاد آور شد شورای شهر یک نهاد مردمی است که باید متشکل از افراد متخصص مورد نیاز شهر شکل بگیرد افزود شورای خدوم  با مشورت با افراد متخصص و آگاه و مجرب و آحاد نخبگان شهر می تواند از ایجاد مشکلات و اسیب جدی به  شهر و شهروندان جلوگیری نموده و موجب ارتقای کیفیت زندگی شهروندان شود.


وی در ادامه به نقش و اهمیت مشارکت شهروندان در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: شورای شهر باید براساس انگیزه، کار و توانمندی متناسب با مشکلات عظیم مدیریت شهری شکل گیرد.

وی ادامه داد مشارکت شهروندان ابزاری برای تقویت مدیریت شهری در جوامع پیشرفته امروزی و از شاخص های زندگی جوامع مختلف محسوب می شود. تنوع و پیچیدگی مسائل شهری در کنار معضل های اجرایی و مدیریتی، مشارکت شهروندان را در مسائل شهری ضروری نشان می دهد.

وی در ادامه به نقش و اهمیت جایگاه شوراها در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: اعضای شورای شهر با توجه به اعتمادی که مردم به آنها کرده اند، امانت دار مردم هستند که باید با قانون مندی و شفافیت در امور، بهترین خدمت  به مردم را ارائه نمایند 

وی در این جلسه به محدودیت هایی که برای وصول درآمدهای پایدار در شهرداری وجود دارد اشاره کرد و خاطر نشان کرد: با تعامل شورای اسلامی شهر و شهردار، مدیریت شهری جهت ایجاد  درآمد های پایدار شهری باید تلاش و برنامه ریزی  را انجام دهند.

در پایان وحید درگی به عنوان شهردار جدید نرجه با حضور مسئولین شهر، بخشدار، فرماندار و امام جمعه معارفه گردید.