رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت حمایت از طراحی و تولید پوشاک ایرانی اسلامی


12 خرداد, 1400 - 18:31 -- خبر
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

ضرورت حمایت از طراحی و تولید پوشاک ایرانی اسلامی

اختتامیه نخستین جشنواره مد و لباس مشاغل “سیمای بهشت”در قزوین برگزار شد
اختتامیه نخستین جشنواره مد و لباس مشاغل "سیمای بهشت" با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در موسسه هنری خانه طراحان آیلار در قزوین برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در این مراسم طی سخنانی گفت: تخصصی شدن پوشش برای مشاغل و گروه‌های هدف ظرفیت تبدیل شدن به یک صنعت را در استان دارد و لباس مشاغل بازار خوبی را می‌تواند  برای طراحان مد و لباس ایجاد کند.
وی افزود: برگزاری اینگونه جشنواره‌ها با توجه به اینکه تربیت طراح پوشاک بر مبنای شناخت فرهنگ اسلامی و ایرانی به تقویت فرهنگی عمومی و هویت ایرانی کمک می‌کند و با توجه به  ظرفیت‌های بسیار مناسبی که در استان وجود دارد ،  اشتغالزایی ، تربیت  نیروهای کارآفرین و مبتکر  را مطرح می‌سازد.
بیدخام اظهار داشت: در نظر گرفتن لباس مختص هر شغل با توجه به شرایط کار ، انتخاب جنس و نوع پارچه ، رنگ ، نوع دوخت و بسیاری از شاخص‌های دیگر می‌تواند در ارائه کیفیت بهتر کار موثر باشد .
به گفته وی از جمله اینکه لباس مشاغل برای متعهد نشان دادن افراد به مشتریان در آن شغل و نمایش فرهنگ شغلی به مراجعان و مخاطبان برای مدیران و صاحبان مشاغل اهمیت بسیار پیدا کرده است. 
این مسوول بابیان اینکه ویژگی لباس مشاغل پوشیدن آن از طرف فرد در محیط کار است که می‌تواند تاثیر روانی بسیار زیاد بر روی فرد بگذارد، تصریح کرد: علاوه ‌بر آن پوشش متحدالشکل باعث برانگیختن حس نظم و هماهنگی‌، هم در کارکنان و هم در مخاطبان آن سازمان می‌شود. 
وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های متعدد مد و لباس  در سال‌های گذشته در استان قزوین افزود: هدف از برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها ،  حفظ هویت اسلامی و ایرانی است تا الگویی مناسب برای پوشش نوجوانان ، جوانان ، کارمندان  و سایر اقشار اجتماعی ارائه شود .

بیدخام یادآور شد: به منظور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با استفاده از مدل‌هایی برگرفته از عرف و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی از هنرمندان این رشته جهت گسترش دامنه فعالیت و اشتغالزایی  با ارائه تسهیلات حمایت خواهد شد .
در پایان اختتامیه جشنوراه مد و لباس مشاغل "سیمای بهشت" ، خانم ها "مهتاب ساربان ها نفر اول، محدثه مافی نفر دوم ، آسیه آرین نژاد نفر سوم" شدند و ژیلا قائمی میلانی نیز منتخب آرای مردمی شد و خانم ها صدیقه حیدری و الهه اسفندیاری نیز شایسته تقدیر شدند.