رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی تشکل‌های مردم نهاد در استان قزوین


9 خرداد, 1400 - 20:13 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی تشکل‌های مردم نهاد در استان قزوین

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: در راستای آموزش و توانمندسازی تشکل‌های مردم نهاد از این پس هر هفته دوره‌های آموزشی تشکل‌ها به صورت مستمر در فضای باز و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در مراسم افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی تشکل‌های مردم نهاد استان که در پارک ملاخلیلای قزوین برگزار شد، افزود: با توانمندسازی سمن‌ها از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های مختلف، زمینه ارتقا و افزایش خدمات اجتماعی جامعه توسط این سازمان‌ها فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد ظرفیت بی‌نظیری هستند که می‌توان با تقویت و حمایت از آنها شاهد نشاط پویایی در جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی بود، اظهار داشت: همکاری این سمن‌ها با دستگاه‌های مربوط به ویژه در مواقع بحران می‌تواند منجر به کارهای بزرگ در استان شود.

بیدخام اضافه کرد: در آئین نامه ایجاد سازمان‌های مردم نهاد به مساله غیر سیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی بودن این سازمان‌ها تاکید شده است که موجب شده تا امروز سمن‌ها در کشور از گروه‌های مورد اعتماد مردم باشند.

این مسوول با اشاره به ضرورت تعامل تشکل‌ها با یکدیگر تصریح کرد: شبکه‌سازی موجب ایجاد تعامل بین سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکیل یک شبکه فراگیر از سمن‌ها و افزایش توانایی آنان برای فعالیت در حوزه تخصصی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات پیش آمده به جهت شیوع کرونا کرونا پرداخت کرد و افزود: در ۱۵ ماه گذشته که شاهد شیوع این ویروس در دنیا و به تبع آن در ایران بودیم، تغییر سبک زندگی فردی و اجتماعی در بین شهروندان  به خوبی احساس شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین افزود: به رغم تمامی گرفتاری‌ها و مشکلاتی که کرونا برای مردم ایجاد کرد ولی تبعات و آثار مثبتی را هم به همراه داشت که از جمله آنها مشارکت آحاد مختلف مردم در پویش‌های مختلف مردمی از قبیل دوخت ماسک و لباس محافظ، توجه به نیازمندان و سالمندان و مشارکت جدی در رزمایش همدلی و کمک‌های مؤمنانه بود.

وی به ضرورت آموزش و توانمندسازی تشکل‌های مردم نهاد پرداخت و گفت: از این به بعد، هر هفته دوره‌های آموزشی تشکل‌ها به صورت مستمر در فضای باز و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

این مسوول از نمایندگان تشکل‌ها دعوت کرد: در دوره‌های آموزشی سمن ها شامل کارگاه‌های آموزشی طرح نویسی، گزارش نویسی، مستندسازی، تسهیل گری، تصویر برداری و مدیریت بحران با توجه به اهمیت آموزش حضور مؤثر داشته باشند.