رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توزیع جهیزیه برای زوجین نیازمند در قزوین ساماندهی می شود


26 ارديبهشت, 1400 - 23:13 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

توزیع جهیزیه برای زوجین نیازمند در قزوین ساماندهی می شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: سامانه ساماندهی توزیع جهیزیه برای اهدا به نوعروسان نیازمند در استان امسال با مسئولیت اداره کل ورزش و جوانان راه اندازی می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در  گروه کاری  ساماندهی امور جوانان استان قزوین با بیان این مطلب  افزود: این سامانه متشکل از دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی  ، تشکل‌های خیریه و سایر گروههای مردمی استان با محوریت اداره کل ورزش و جوانان امور ساماندهی توزیع جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان را بر عهده خواهند داشت.
وی اظهار داشت: با راه‌اندازی این سامانه خیران استان از این طریق مساعدت‌های خود را به نوعروسان نیازمند کمک می کنند و هم زوج‌های نیازمند می توانند برای شروع زندگی خود از مساعدت‌های خیرین و دستگاه‌های حمایتی به نحو مطلوب‌تری بهره‌مند شوند.
بیدخام با تاکید بر تهیه و تأمین جهیزیه هدفمند به زوجین نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی، تصریح کرد: مساعدت و همراهی به زوجین در شرف ازدواج با حفظ حرمت خانواده‌ها و ترویج فرهنگ ازدواج آسان از اهداف تشکیل این کمیته است.
این مسئول با اشاره به افزایش تسهیلات ازدواج به جوانان گفت: اعتبارات و تسهیلات بانک‌ها برای اشتغال و ازدواج جوانان از سوی دولت ایجاد شده است که انتظار می‌رود بخشی از موانع و مشکلات پیش روی ازدواج جوانان برداشته شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد که سال گذشته با وجود شرایط کرونایی، تعداد ازدواج‌های صورت گرفته نسبت به سال قبل افزایش محسوسی داشته است، اظهار داشت: در کنار مشکلاتی که کرونا برای جامعه ما به همراه داشته است آثار مثبتی نیز به همراه داشت و آن ترویج فرهنگ ازدواج آسان بود.
بیدخام اضافه کرد: ما باید با تکیه بر آموزه‌های دینی در زمینه ترویج فرهنگ ازدواج آسان و سبک زندگی ایرانی اسلامی تلاش کنیم.