رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین:میزان و نحوه مصرف زکات باید به صورت سالانه برای مردم منتشر شود


6 ارديبهشت, 1400 - 09:04 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین:میزان و نحوه مصرف زکات باید به صورت سالانه برای مردم منتشر شود

استاندار قزوین گفت: میزان و نحوه مصرف زکات در امور عام المنفعه باید به جامعه اطلاع رسانی شود تا شاهد ترغیب بیشتر مردم برای پرداخت آن باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در نشست شورای زکات استان قزوین اظهار داشت: جمع آوری زکات به عنوان یک کار جمعی شناخته می شود و امیدواریم تمامی مسوولان با کمک یکدیگر بتوانند این حکم دین را به شکل احسن انجام دهند.

وی افزود: گزارش عملکرد برای حضور و مشارکت مردم در زمینه زکات بسیار اهمیت دارد و میزان و نحوه مصرف زکات باید به صورت سالانه برای مردم منتشر شود تا بدین وسیله با جلب اعتماد مردم شاهد حضور جدی آنها در بحث زکات باشیم.

این مسوول گفت: اعتماد بین مردم و مسوولان لازمه پیشرفت کارها و همکاری مشترک آحاد جامعه است و در این زمینه مجموعه استانداری تمامی تلاش و همت خود را  انجام خواهد داد.

استاندار قزوین تاکید کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان باید نسبت به جلب اعتماد مردم در زمینه زکات از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اقدام کند.

جمالی پور اضافه کرد: حسن همکاری، پیگیری و تعامل نماینده ولی فقیه در استان قزوین در زمینه زکات و در تمامی موضوعات بسیار ارزشمند محسوب می شود که نتیجه آنها هم افزایش میزان جمع آوری زکات نسبت به سال های گذشته بوده است.

استاندار قزوین اظهار داشت: حضور و تاثیرگذاری ائمه جمعه هم در بحث جمع آوری زکات بسیار حائز اهمیت است که خوشبختانه در استان قزوین در این زمینه مشارکت بسیار بالایی رقم می خورد و البته می توان این مشارکت را افزایش داد.