رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت ارائه برنامه‌های مبتکرانه برای افزایش نشاط اجتماعی در ایام کرونا


26 فروردين, 1400 - 19:09 -- خبر
مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین تاکید کرد :

ضرورت ارائه برنامه‌های مبتکرانه برای افزایش نشاط اجتماعی در ایام کرونا

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: در شرایطی که کرونا رقم زده ارائه برنامه‌های مبتکرانه از سوی دستگاه‌های فرهنگی برای کاهش پیامدهای ناشی از کاهش نشاط اجتماعی ضرورت دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه بررسی و تعیین اقدامات و برنامه های اجتماعی و فرهنگی اولویت دار سال جاری که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: با توجه به استمرار شیوع کرونا اگر به شهروندان راهکارهایی برای پرهیز از تعاملات اجتماعی و ماندن در خانه ارائه می‌کنیم، لازم است در کنار آن برای پر کردن اوقات فراغت خانواده ها نیز چاره‌ای اندیشیده شود.
مریم بیدخام با تاکید بر ضرورت ارایه برنامه های مبتکرانه از سوی دستگاه های فرهنگی برای کاهش پیامدهای ناشی از کاهش نشاط اجتماعی گفت: به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای نشاط اجتماعی باید برنامه های مدونی تهیه و اجرا شود.
وی با بیان اینکه با تولید برنامه های مفرح، مهیج و آموزنده و همچنین ارائه پیشنهادهای کاربردی می‌توان راه حلی برای این مشکل ارائه کرد، گفت: مناسبت‌های متعدد ملی و مذهبی در تقویم وجود دارد که می‌توان با برنامه ریزی قبلی و استفاده از آنها برای گسترش نشاط اجتماعی بهره برد.
وی گفت: باید تلاش کنیم تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، با اجرای برنامه های تدوین شده بتوان زمینه افزایش نشاط و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را فراهم کرد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اظهارداشت: تهیه و تدوین سند نشاط اجتماعی در استان قزوین پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و احصاء وظایف و مشارکت دستگاه‌های متولی از جمله، اداره ورزش و جوانان، شهرداری، میراث فرهنگی، آموزش‌ و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌های مرتبط در استان عملیاتی خواهد شد.
وی اضافه کرد: وظایف همه دستگاه‌های اجرایی بر طبق این سند مشخص می‌شود زیرا جامعه به ایجاد شادابی و نشاط در شرایط کرونایی نیاز مبرم دارد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت:اعمال محدودیت‌های کرونایی از سال گذشته تاکنون به افزایش مشکلات روحی در بین افراد منجر شده است و به منظور جلوگیری از پیامدهای آن باید زمینه نشاط اجتماعی را برای شهروندان فراهم کرد.
بیدخام خاطرنشان کرد: ضرورت ارایه برنامه های نو و مبتکرانه از سوی دستگاه ها که به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای نشاط اجتماعی تنظیم می‌شود، باید در اولویت برنامه های سال جاری قرار گیرد.