رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه شورای راهبری عفاف و حجاب با تبیین وظایف دستگاه‌ها در سال جاری برگزار شد


26 فروردين, 1400 - 18:30 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

جلسه شورای راهبری عفاف و حجاب با تبیین وظایف دستگاه‌ها در سال جاری برگزار شد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: گسترش و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه امری ضروری و نیازمند نهادینه کردن از سوی دستگاه‌های اجرایی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه ستاد هماهنگی شورای راهبری عفاف و حجاب  که سالن جلسات  استانداری قزوین برگزار شد با تبیین وظایف 16 دستگاه اجرایی استان به منظور رعایت حقوق شهروندی در ماه مبارک رمضان اظهار کرد:علاوه بر نظارت و بازرسی  دستگاه‌های مذکور بر ارائه خدمات به شهروندان، در شرایط کرونایی برای ارتقای روحیه معنوی کارکنان ادارات در این ماه پر خیر و برکت برنامه هایی پیش بینی شود .
مریم بیدخام افزود :  عفاف و حجاب یک موضوع اعتقادی و فرهنگی است و دستگاه‌ها می‌توانند با بستر سازی و هماهنگی با سازمان‌های مردم نهاد فعالیت‌های موثری انجام دهند.
وی افزود: بیش از 20 تشکل در استان در حوزه عفاف و حجاب و تقویت بنیان خانواده  با توجه به وظایفی که برای آن‌ها تعریف شده مشغول فعالیت هستند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان اینکه در این شرایط کرونایی حفظ آرامش و نشاط معنوی ضروری است اظهار کرد : از دستگاه‌های اجرایی استان انتظار می رود  بر اساس دستور ابلاغ شده برای ماه مبارک  رمضان همراهی و هماهنگی لازم را داشته باشند .
وی ادامه داد:  25 دستگاه در حوزه عفاف و حجاب وظایف خاصی بر عهده دارند و ما انتظار داریم که با برنامه‌ریزی‌های دقیق شاهد ترویج عفاف و حجاب در جامعه باشیم
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در ادامه  به تبیین گزارش اقدامات شورای راهبری عفاف و حجاب استان در طول یک سال گذشته پرداخت و عنوان کرد: مطابق با مصوبه ۴۲۷ و ۸۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی ، شرح وظایف دستگاههای اجرایی در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مشخص شده و از تمامی دستگاه‌ها و نهادها انتظار می رود  با تدوین برنامه های جامع در سال جاری اهتمام ویژه ای در این خصوص داشته باشند . 
بیدخام  ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دستگاه‌های دولتی را نیز یکی از اولویت‌های سال جاری برشمرد و گفت: ارزیابی‌های مستمر از ادارات برای رصد وضعیت حجاب کارمندان نیز از جمله برنامه های سال جاری است .
وی همچنین بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و رسانه‌ها در گفتمان سازی عفاف و حجاب تاکید کرد و گفت : ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، موضوعی فرادستگاهی بوده و همه آحاد شهروندان ، تشکل‌های مردم نهاد و اصحاب رسانه در قبال این موضوع وظیفه دارند.
گفتنی است؛ در پایان این جلسه از کارشناسان دستگاه‌های فعال در انجام برنامه‌های حوزه عفاف و حجاب تقدیر به عمل آمد.