رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تصادفات فوتی نوروز در قزوین ۶۰ درصد افزایش یافت


5 فروردين, 1400 - 08:31 -- omrani

تصادفات فوتی نوروز در قزوین ۶۰ درصد افزایش یافت

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ میزان تصادفات منجر به فوت در محورهای مواصلاتی استان قزوین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد از افزایش 109 درصدی سفرهای عید نوروز در یک هفته اخیر اظهار داشت: در 8 روز گذشته 6 میلیون و 321 هزار و 920 دستگاه خودرو در محورهای و مسیرهای مواصلاتی استان قزوین تردد کرده‌اند که این میزان تردد در مدت مشابه سال قبل 3 میلیون و 19 هزار و 794 تردد بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین میزان مسافر جابه‌جا شده طی این سفرها 35 هزار و 796 نفر بوده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل که 26 هزار و 121 نفر بوده، افزایش 37 درصدی را نشان می‌دهد.

فرخزاد با اشاره به افزایش جدی تصادف‌های جادهای منجر به جرح ادامه داد:‌  از تاریخ 25 اسفند 1399 تا 2 فروردین‌ماه سال جدید 30 فقره تصادف منجر به جرح در محورهای مواصلاتی استان قزوین رخ داده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (18 فقره) 67 درصد افزایش یافته است. ضمن اینکه میزان مجروحان هم 55 نفر گزارش شده که در قیاس با 30 مجروح سال قبل افزایش 83 درصدی را نشان می‌دهد.

  • تصادفات خسارتی 54 درصد بیشتر شد

رئیس شورای ترافیک استان قزوین همچنین از کاهش تصادفات فوتی و خسارتی خبر داد و گفت: میزان افراد فوت‌شده در تصادف‌های جاده‌ای استان قزوین در طول مدت یادشده 8 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (5 نفر) 60 درصد افزایش پیدا کرده است. در ضمن تصادفات خسارتی ما هم 54 درصد افزایش یافته است.

فرخزاد افزود: در ضمن میزان تصادفات روز 25 اسفندماه 1399 در مقایسه با 25 اسفندماه سال قبل 59 درصد افزایش یافت و از 71 فقره به 113 فقره رسید که نشان می‌دهد عطش مسافرت و سفر در هم‌استانی‌ها و هموطنانی که در قزوین به عنوان استان واسطه یا مقصد گردشگری تردد می‌کنند، بسیار بالا رفته است.

وی ادامه داد: با توجه به توصیه‌های ستاد استانی کرونا مبنی بر ممنوعیت سفر متاسفانه این توصیه‌ها از سوی هموطنان، گردشگران و ‌هم‌استانی‌ها جدی گرفته نشده و در حال حاضر محورهای تردد به استان‌های شمالی شلوغ و پرترافیک است.