رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین:امسال شاهد رفتارعاقلانه و توام با آرامش مردم و مسئولان و جناح ها بودیم


28 اسفند, 1399 - 19:56 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین:امسال شاهد رفتارعاقلانه و توام با آرامش مردم و مسئولان و جناح ها بودیم

استاندار قزوین گفت: عقلانیت گروههای سیاسی، همراهی و تعامل نمایندگان با مدیران و تلاش همه جانبه مسئولان موجب ایجاد آرامش در استان شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در آخرین نشست مطبوعاتی با خبرنگاران که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: هر چند دشمن تلاش کرد تا به انسجام داخلی دامن بزند و موجب آشوب و تفرقه شود اما اگر منصفانه نگاه کنیم باید از مردم تشکر کنیم که علیرعم همه سختی ها در زمین دشمن بازی نکردند و با نگاه عمیق به مسایل به امنیت کشور کمک کردند.

وی افزود: اصحاب رسانه بخوبی چالشها را تشخیص دادند و رفتار شما خبرنگاران در سال ۹۹ واقعا در این شرایط با وضعیتی که در اقتصاد ارزشمند بود.

استاندار قزوین بیان کرد: علیرغم نگاههای سیاسی که دراستان وجود دارد و رگه های سیاسی عمیق و عناصر قوی سیاسی در استان اما ما کمترین چالش را داشتیم که بیانگر توجه شما به منافع ملی و شناخت عمیق از رفتار مدیران است.

وی تصریح کرد:  بر اساس داشته ها خدمات شما بسیار ارزشمند بود و قدرشناس شما هستیم و رویکرد شما الگوی خوبی در فضای سیاسی حاکم بود.

جمالی پور اظهارداشت: حتی سیاسیون استان خوب عمل کردند و رفتار خارج از عرف از رسانه ها و مخالفان دولت دیده نشد و باعث شد شاهد آرامش سیاسی در استان باشیم.

استاندار قزوین یادآورشد: امسال شاهد رفتارعاقلانه و توام با آرامش مردم و مسئولان و جناح ها بودیم و امروز هم باید به منافع ملی پایبند باشیم تا دشمن سوء استفاده نکند.

وی اظهارداشت: در استان شرایط ویژه داشتیم و میزان ظرفیت و بودجه تناسب نداشت و استان با این همه ظرفیت در صنعت، کشاورزی، گردشگری اما تناسبی با بودجه و اعتبارات نیست و هنگامی که در بحران قرار می گیریم چالشها و منابع محدود دیده می شود. 

جمالی پور یادآورشد: اگر امکان تامین اعتبار نباشد اداره استان سخت است لذا روی بودجه متمرکز شدیم اما تغییر بودجه مکانیسم سختی دارد چون پایه ریزی بودجه ضعیف بوده ولی تلاش کردیم سازمان مدیریت توجیه شود و اعتبارات بالا برود.

وی گفت: امسال مقداری بودجه اصلاح شد و از اعتبارات تملک استفاده کردیم و دکتر نوبخت خیلی کمک کردند و آقای یاری و خانم نانگیر در استان خیلی پیگیر بودند و در بودجه ۱۴۰۰ تغییرات خوبی در جاری ایجاد شد و از اعتبارات ملی هم  استفاده کردیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: سد نهب را که ۱۲ سال معطل مانده بود با اعتبارات خوبی که گرفته شد، آبگیری کردیم و بزودی شاهد تحول اساسی درد قتصاد تاکستان، بویین زهرا و استان ایجاد خواهد شد و گردشگری هم متحول می شود.

وی اضافه کرد: سد بالاخانلو که پیشرفت خوبی نداشت در اولویت قرار گرفت و قرار شد تیر ماه سال آینده افتتاح شود و پروژه انتقال آب از سد طالقان هم سرعت گرفته و بموقع افتتاح خواهد شد. 

جمالی پور اضافه کرد: افتتاح بزرگراه غدیر در اقتصاد استان تاثیرگذار است و برای تسهیل در تردد و ایمنی در کشاورزی اعتبارات خوبی تخصیص داده شد.

وی اظهارداشت: در صنعت ما با اعتراضات زیادی مواجه بودیم چون منطقه حساسی هستیم و بسرعت می توانستیم دچازر بحران کارگری شویم اما همه امور مدیریت شد که جا دارد از دستگاه قضا هم تشکر ویژه شود که به ترخیص کالا بسیار کمک شد.

استاندار قزوین یادآورشد: در تنظبم بازار مرغ و میوه با توزیع 190 تن مرغ اقدام شد و در توزیع میوه عید هم مشکلی نیست و مردم نگرانی نخواهند داشت.

وی با تقدیر ویژه از کادر درمانی استان در مهار کرونا گفت: از کادر درمانی مردم و رسانه ها تشکر می کنبم بویژه شما خبرنگاران بسیار خوب عمل کردید.

استاندار قزوین بیان کرد: در مطالبات کارگران مدیریت شد و واحدها کنترل شد و مطالبات بازنشستگان هم داده شد اما در کارخانه فرنخ و مه نخ رجالش جدی داریم و دادستان ورود خواهد کرد تا آن را حل کنیم. 

جمالی پور گفت: مردم بدانند ما نگران آنها هستبم و هر جا توان استانی هست استفاده می کنیم تا چالش ها برطرف شود.

وی اظهارداشت: با تغییراتی که در سیاست جهانی رقم خورده امیدواریم به سمت حرکت جمعی برویم و سیاست تک بعدی آمریکا جواب نمی دهد و از این فرصت برای عبور از چالش ها استفاده کنیم.

استاندار قزوین در ادامه گفت: انتخابات مهم است و از رسانه ها انتظار داریم در جلب مشارکت مردم تلاش کنید تا حضور پرشوری رقم بخورد.

وی بیان کرد: دشمن می خواهد صفهای انتخابات را خلوت کند ولی هنر ما و رسانه ها باید دعوت از مردم برای مشارکت حداکثری باشد.