رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین:سال سختی را سپری کردیم/ مردم حماسه آفریدند/فریضه نماز موجب وحدت در جامعه می شود


27 اسفند, 1399 - 09:21 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین:سال سختی را سپری کردیم/ مردم حماسه آفریدند/فریضه نماز موجب وحدت در جامعه می شود

استاندار قزوین گفت: نماز عامل وحدت، انسجام و نوع دوستی و مودت است و نباید اجازه دهیم این فریضه در دانشگاهها و مدارس به حاشیه رانده شده و از آن غفلت شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در ششمین اجلاس استانی نماز که عصر سه شنبه در استانداری قزوین برگزار شد، اظهارداشت: نماز یک فریضه مهم درصیانت از جامعه است و هرچقدر به آن بیشتر توجه شود می تواند از معضلات اجتماعی کم کند.

وی بیان کرد: اگر تاثیر نماز در جامعه دیده شود بدون تردید از بسیاری از مشکلات خارج خواهیم شد و فضای معنوی در سطوح مختلف حکمفرما شده و آرامش روحی بیشتر می شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: نماز رکن دین است و اگر در ادارات و مدارس جدی گرفته شود می تواند به سلامت روحی و روانی جامعه کمک کند.

وی افزود: در خانه هایی که عطر نماز به مشمام می رسد از اختلاف، دروغ، ظلم، تعدی و نامهربانی و نزاع خبری نیست لذا باید تلاش کنیم این فریضه در همه سطوح جامعه گسترش یابد.

استاندار یادآورشد: نماز عامل وحدت، انسجام و نوع دوستی و مودت است و نباید اجازه دهیم این فریضه در دانشگاهها و مدارس به حاشیه رانده شده و از آن غفلت شود.

جمالی پور از مدیرانی که در نشر اقامه نماز تاثیرگذار بودند تشکر کرد و یادآورشد: از سال آینده در جلسات شورای اداری از 10 مدیر موفق در ترویج فرهنگ نماز تجلیل خواهیم کرد.

وی بیا ن کرد: همچنین هر مدیر مدرسه که دانش آموزان را به اقامه نماز تشویق و کمک کند تا نهضت نماز در مدارس فراگیر شود مورد تقدیر ویژه قرار خواهد گرفت.

جمالی پور در ادامه از مشکلات معیشتی و اقتصادی به عنوان مهمترین چالش های سال جاری نام برد و گفت: مردم ما سال سختی را پشت سر گذاشتند و شاید تلخ ترین روزها را به واسطه تحریم و فشار بی سابقه دشمنان متحمل شدیم اما با استقامت مردم و تلاش تولیدکنندگان توانستیم از این مشکلات عبور کنیم.

وی بیان کرد: هرچند دشمن باورش این بود که تحریم ها ملت را به زانو در می آورد اما با استقامت مردم این خواسته دشمن محقق نشد و با تلاش مجموعه مدیران و همکاری مردم از تنگناها عبور کردیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: سال ۱۴۰۰ بسیار متفاوت است و دو رویداد مهم انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را پیش رو داریم که هر چقدر همراهی مردم بیشتر شود اقتدار نظام تقویت خواهد شد. 

وی افزود: همه ما باید مسیری را برویم که مردم به آینده امیدوار شوند لذا از همین ابتدای سال باید تلاش کنیم با استفاده از همه ظرفیت ها و همدلی یک اتفاق بزرگ در کشور و استان رقم بخورد.

جمالی پور اظهارداشت: به برکت همدلی موجود در استان و همراهی امامان جمعه، مدیران و مردم توانستیم استان خود را بدون بحران کارگری از مشکلات عبور دهیم و یکی از آرامترین استانهای کشور بودیم.

وی گفت: همه عزم خود را جزم خواهیم کرد تا سال آینده شرایط بهتری برای تولید و اشتعال ایجاد کنیم و مردم به آینده امیدوار شوند.

استاندار قزوین در خصوص ثبت نام در انتخابات هم گفت: در چند ساعت باقیمانده از زمان ثبت نام امیدواریم افراد بیشتری وارد این عرصه شوند تا رقابت جدی تری شکل بگیرد و همه کسانی که جسارت عرضه خود در این میدان را دارند باید مورد احترام باشند.

وی بیان کرد: تا ساعت ۱۲ شب امکان ثبت نام برای شوراها وجود دارد و از علاقمندان دعوت می کنیم برای ثبت نام همت کنند.

استاندار قزوین تصریح کرد: رسالت اصلی ما بسترسازی برای برگزاری انتخاباتی پرشور در ریاست حمهوری و شوراهاست و بدون شک با همدلی می توان انتخابات پرشوری را در سال آینده برگزار کرد.

جمالی پور اظهار داشت: هر چقدر سلایق مختلف در انتخابات حضور پیدا کنند به تحقق مشارکت گسترده کمک خواهد کرد و ما این بستر را در استان مهیا می کنیم.

استاندار قزوین از تلاس یک ساله کادر درمانی که در مبارزه با ویروس کرونا سنگ تمام گذاشتند و نیز سایر دستگاهها اعم از دانشگاه علوم پزشکی، دستگاه قضایی، قرارگاه شهید سلیمانی، هلال احمر، اورژانس، نیروهای امدادی، و سایر نیروهای خدمات رسان تشکر کرد.

وی از خبرنگاران هم تقدیر کرد و گفت: همراهی خبرنگاران در عرصه مطبوعات، خبرگزاری ها، صدا وسیما و سایت های خبری و اطلاع رسانی در موضوع ویروس کرونا و نیزانتشار عملکرد دولت شایسته تقدیر است