رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تعداد ۸۳۳۸ تبلت از طریق خیرین به دانش آموزان نیازمند اهدا شده است


27 اسفند, 1399 - 00:13 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

تعداد ۸۳۳۸ تبلت از طریق خیرین به دانش آموزان نیازمند اهدا شده است

مدیرکل اجتماعی استانداری در مراسم اهداء تبلت به دانش آموزان نیازمند استان ازمشارکت خیرین در اهدا تبلت به دانش آموزان نیازمند به منظور فراهم کردن زمینه تحصیل در کلاس‌های مجازی خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام، مدیرکل اجتماعی استانداری قزوین در مراسم اهداء تبلت به دانش آموزان نیازمند استان گفت : در شرایط کنونی و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا و توسعه آموزشها به صورت مجازی، داشتن تبلت و گوشی تلفن همراه برای تحصیل  یک ضرورت است. و این در حالی است که تعداد قابل توجهی  از دانش آموزان به  دلیل عدم تمکن مالی خانواده، توانایی خرید گوشی و یا تبلت را ندارند و این مانعی برای برخورداری آنها از آموزش های مجازی شده است.
وی  با بیان اینکه خیرین و مردم نیکوکار  در روزهای سخت  کرونایی برای کمک به دانش آموزان در مناطق محروم به میدان آمده اند و با اهدا تبلت تلاش دارند تا دانش آموزان ایران اسلامی از آموزش مجازی جا نمانند افزود: در بحبوحه شیوع بیماری منحوس کرونا ده‌ها گروه خیریه در استان پای کار بوده و در حوزه های مختلف کمکهای مومنانه ، تهیه جهیزیه ، سبدهای غذایی و سایر حوزه های مورد نیاز  فعالیت می‌کنند .
بیدخام با تاکید بر اینکه مهمترین مسأله در توزیع عادلانه تجهیزات هوشمند و تبلت  شناسایی دقیق  است افزود: تعیین اولویت در واگذاری‌ها از مباحث مهم است که بهتر است اولویت‌بندی دانش‌آموزان با نظارت مدیر مدارس انجام شود .
وی تصریح کرد که به همت خیرین محترم امکانات تحصیل برای همه دانش آموزان فراهم شود و هیچ دانش آموزی به جهت شرایط پیش آمده و فقر مالی از تحصیل محروم نشود .
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با دعوت از خیرین علاقه مند برای مشارکت در طرح تامین گوشی و تبلت برای دانش آموزان نیازمند که به دلیل عدم امکانات و  تجهیزات آموزشی از ادامه تحصیل بازمانده اند افزود: مردم نیکوکار استان می توانند از طریق موسسات خیریه ، مراکز نیکوکاری و دستگاههای حمایتی به این دانش آموزان کمک کنند تا از ادامه تحصیل جا نمانند .
 در راستای اجرای "نهضت ملی تهیه تبلت و تجهیزات هوشمند برای دانش آموزان  اقشار آسیب پذیر جامعه در این مراسم  " 100 تبلت به دانش آموزان محروم استان قزوین اهدا شد.
لازم به ذکر است که در راستای کمک به دانش آموزان نیازمند  تاکنون تعداد ۸۳۳۸ تبلت از طریق خیرین به دانش آموزان نیازمند استان  اهدا شده است