رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نهادهای مردمی قزوین ۵۲ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا کمک کردند


26 اسفند, 1399 - 23:43 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

نهادهای مردمی قزوین ۵۲ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا کمک کردند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: نهادهای مردمی در استان قزوین از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در قالب تیم‌های نیکوکاری، جهادی و تشکل‌ها ۵۲ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا کمک کرده‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام با اعلام این خبر افزود: این نهادهای مردمی  شامل تشکل‌های مردم نهاد، گروه‌های اجتماعی، مددکاران، گروه‌های جهادی، بسیج محلات، کانون‌های مساجد و کمک‌های فردی و خیرخواهانه است.

وی در تشریح کمک‌های صورت گرفته از تشکل‌های مردم نهاد اظهار داشت: ۳۴ تشکل مردم نهاد توانسته در این مدت با اهدای ۱۰ میلیارد تومان اقلام نقدی و غیرنقدی شامل ۹۰ هزار و ۳۵۴ بسته لوازم بهداشتی (ماسک، الکل، دستکش، مواد شوینده، لباس محافظ، سپر شیشه‌ای)، ۲۲ هزار و ۷۶۱بسته معیشتی شامل قند، برنج، روغن، حبوبات و گوشت، چهار دستگاه ونتیلاتور و کمک به ۸۳ بیمار سرطانی شدت انتشار این بیماری را کاهش دهند. 

بیدخام با بیان اینکه یک هزار و ۲۶۹ نفر از نهادهای مردمی در قالب گروه‌های اجتماعی، جهادی و بسیج مردمی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: این گروه‌ها نیز با کمکی معادل ۳۵ میلیارد تومان در قالب نقدی و غیرنقدی توانسته‌اند ۵۶ هزار و ۶۹۰ بسته بهداشتی، ۵۱ هزار و ۸۵۰ بسته معیشتی، چهار هزار و ۶۲ مورد بازرسی، ۱۳۸ هزار و ۷۴ مورد تب سنجی و ۱۱ هزار و ۴۱۷ پوستر و بنر آموزشی را از ابتدای شیوع کرونا تاکنون انجام دهند.

این مسؤول به حضور فعالانه خیرین  در این ایام برای کمک به کاهش ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: فراهم کردن ۲۱ هزار و ۸۵۰ بسته بهداشتی و ۱۷ هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی از اقدامات این خیران و نیکوکاران در استان قزوین است.

بیدخام در ادامه به اهداف تشکیل تشکل های مردمی همچون مراکز نیکوکاری و تقویت مسئولیت اجتماعی افراد نسبت به یکدیگر در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به صورت محله محور، شناسایی خیران و نیازمندان واقعی در محلات و ارائه خدمت به نیازمندان از طریق کمک‌های مردمی فعالیت می‌کنند تا امکان فعالیت‌های داوطلبانه برای خدمت رسانی گسترده ایجاد شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین تاکید کرد: هزینه کرد مراکز نیکوکاری باید شفاف سازی و اطلاع رسانی شود تا مردم بیش از پیش با این مراکز همراه و همگام شوند و کمک‌های خود به نیازمندان را در اختیار آنها قرار دهند.

وی بیان داشت: با توجه به تورمی که متاسفانه به دلیل مختلفی در کشور وجود دارد و مشکلاتی هم برای خانواده ها ایجاد کرده است، باید در کنار بسته‌های معیشتی موضوع توانمندسازی، کارآفرینی و ایجاد اشتغال نیز بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

بیدخام بر لزوم هم افزایی تشکل‌های خیریه و گروه‌های مردمی با سایر مراکز نیکوکاری تاکید کرد و یادآورشد: با انسجام بین گروه‌های مردمی و خیریه‌ها، کمک رسانی و مساعدت به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر به نحو شایسته تری انجام می‌شود.