رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اهدا کردن اسناد تاریخی باید در قزوین فرهنگ‌سازی شود


26 اسفند, 1399 - 07:49 -- خبر
مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین تاکید کرد :

اهدا کردن اسناد تاریخی باید در قزوین فرهنگ‌سازی شود

مراسم تودیع و معارفه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان برگزار شد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در مراسم تکریم و معارفه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گفت : اهدا کردن اسناد تاریخی باید در قزوین فرهنگ‌سازی شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در مراسم تکریم و معارفه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خانم گودرزی مدیر سابق مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گفت : ایشان یه عنوان یک مدیر جوان و توانمند  در مدت کوتاه تصدی خود در مرکز اسناد توانست اقدامات موثری را رقم بزند .

 وی افزود: اسناد تاریخی در قالب عکس و متن را نباید در خانه نگهداری کرد و اهدای این اسناد برای آیندگان باید در این استان فرهنگ‌سازی شود.‌ ‌

مریم بیدخام افزود:  تاریخ استان قزوین سرشار از اتفاقات و حوادثی تاریخی است و نام آوران بسیاری را برای خود به یادگار گذاشته است، بنابراین وظیفه همه ما ایجاب می‌کند که اسنادی از این اشخاص را برای آیندگان به به یادگار بگذاریم.
بیدخام با بیان اینکه اسناد تاریخی نشان می‌دهد قزوین دارای پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیاری بوده است، اظهار داشت: علاوه بر اینکه قزوین زمانی به عنوان پایتخت ایران محسوب می‌شده، اکنون نیز به عنوان سومین شهر تاریخی جهان شناخته می‌شود.
‌این مسؤول با بیان اینکه اسناد تاریخی بیانگر هویت فرهنگی یک شهر یا استان است، اظهار داشت: وجود چندین هزار اثر تاریخی و فرهنگی در قزوین که برخی از آن‌ها ثبت ملی شده، این استان را به گنجینه‌ای از آثار تاریخی شبیه کرده است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: اگر نهضت اهدای استاد تاریخی در قزوین فرهنگ‌سازی شود، خیلی از افراد با رغبت و رضایت در این کار فرهنگی مشارکت کرده و شاهد ارزشمندتر شدن آثار تاریخی در استان قزوین خواهیم بود.
گفتنی است این مراسم  با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،از خدمات خانم گودرزی مدیرکل سابق اسناد و کتابخانه ملی استان تقدیر به عمل آمده و دکترحاتمی به عنوان مدیرکل جدید این دستگاه معارفه شد .