رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هدف اصلی مراکز نیکوکاری ایجاد مسئولیت اجتماعی در بین آحاد مردم است


26 اسفند, 1399 - 01:30 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

هدف اصلی مراکز نیکوکاری ایجاد مسئولیت اجتماعی در بین آحاد مردم است

ضرورت آشناکردن مردم با مراکز نیکوکاری
مریم بیدخام در نشست تجلیل از روسای مراکز نیکوکاری ، بیان کرد: هدف از تشکیل تشکل های مردمی همچون مراکز نیکوکاری، تقویت مسئولیت اجتماعی افراد نسبت به یکدیگر در جامعه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام  در نشست تجلیل از روسای مراکز نیکوکاری استان که در سالن جلسات کمیته امداد برگزار شد با اشاره به اهداف راه اندازی  مراکز نیکوکاری عنوان کرد:مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به صورت محله محور، شناسایی خیران و نیازمندان واقعی در محلات و ارائه خدمت به نیازمندان از طریق کمک‌های مردمی  در محله آغاز به کار کردند تا امکان فعالیتهای داوطلبانه مردمی برای خدمت رسانی به نیازمندان را فراهم کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: باید هزینه کرد مراکز نیکوکاری شفاف سازی و اطلاع رسانی شود تا مردم بش از پیش با این مراکز همراه و همگام شوند و کمک های خود به نیازمندان را در اختیار آنها قرار دهند بنابراین آشنا کردن مردم با مراکز نیکوکاری ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به تورمی که متاسفانه به دلیل مختلفی در کشور وجود دارد و مشکلاتی هم برای خانواده ها ایجاد کرده، باید در کنار بسته های معیشتی موضوع توانمندسازی ،  کارآفرینی و ایجاد اشتغال بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

بیدخام عنوان کرد: باید با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها  این مراکز را به مردم معرفی کنیم تا به جریان انفاق و نیکوکاری در حوزه مراکز نیکوکاری کمک کند.

وی تصریح کرد: باید هزینه کرد مراکز نیکوکاری شفاف سازی و اطلاع رسانی شود تا مردم بش از پیش با این مراکز همراه و همگام شوند و کمک های خود به نیازمندان را در اختیار آنها قرار دهند بنابراین آشنا کردن مردم با مراکز نیکوکاری ضروری است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با اشاره به ظرفیت های مردمی اظهارکرد: در بحران کرونا بسیاری از گروههای مردمی با حضور فعال در راستای مقابله با کرونا و کمکهای نقدی و غیر نقدی بیش از  ۵۴ میلیارد تومان به آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا، کمک کردند.

وی با تاکید بر لزوم هم افزایی تشکل‌های خیریه و گروههای مردمی با سایر مراکز نیکوکاری یادآورشد: با انسجام بین گروه‌های مردمی و خیریه ها کمک رسانی و مساعدت به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر به نحو شایسته ترس انجام خواهد شد .
وی با بیان اینکه هدف مراکز نیکوکاری این است که  امورات مردم را به خود آنها  واگذار کنیم،  افزود: تجربه ثابت کرده است هر کاری را به مردم واگذار شود به نحو مطلوبی انجام خواهد شد .
در ادامه نمایندگان مراکز نیکوکاری با ارایه گزارشی پیشنهادات و مطالبات خود را برای ارایه خدمات بهتر به نیازمندان بیان کردند .