رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حمایت از سرمایه‌های اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی جزو نیازهای ضروری امروز کشور است


24 دى, 1399 - 19:43 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

حمایت از سرمایه‌های اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی جزو نیازهای ضروری امروز کشور است

استاندار قزوین گفت: حمایت از سرمایه‌های اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی از نیازهای مهم و ضروری امروز کشور بوده و یکی از پایه‌های اصلی دوام و قوام یک ملت به شمار می‌رود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در نشست شورای فرهنگی عمومی استان قزوین با بیان اینکه مردم مهم‌ترین سرمایه کشور، نظام و قدرت بازدارنده ما در برابر دشمنان نظام هستند،افزود: اگر این سرمایه را از دست بدهیم همه‌چیز را از دست می‌دهیم، چرا که امروز سرمایه اجتماعی یک ظرفیت اساسی برای کشور است و ما به آن باور و ایمان داریم باید آسیب‌شناسی کنیم که با این قدرت چه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید در مورد کارهای اساسی و ماندگار تصمیم سازی کند،اظهار داشت: برای همبستگی ملی و تقویت وحدت جامعه در این شورا باید برنامه ریزی شود.

جمالی پور با تاکید بر جلب اعتماد مردم به ‌عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی،افزود: باید در شورای فرهنگ عمومی برنامه‌های ملی را منعکس کنیم و مسائل و مشکلات استانی را باید خودمان حل کنیم.

نماینده عالی دولت در استان قزوین تصریح کرد: شناخت و اطلاع از وضع فرهنگ عمومی، اصلاح و ارتقای آن، نظارت، پیگیری مصوبات ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی و تصمیمات شورای فرهنگ عمومی کشور از وظایف شوراهای فرهنگ عمومی است و باید به طور جدی دنبال شود.

جمالی پور ادامه داد: ما باید برای ارتقای سرمایه اجتماعی تلاش کنیم و هویت قزوینی را به شهروندان برگردانیم، چرا که قزوین شهری دارای تمدن است و در عرصه تاریخ و فرهنگ نقش پررنگی دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید عوامل ارتقای سرمایه اجتماعی را شناسایی کنیم و ببینیم چه چیزی همبستگی ملی را رقم می‌زند و عزت‌نفس ملی ما را ارتقا دهد تا روی این موارد کار کنیم.

جمالی پور، اعتماد عمومی را از مهم ترین سرمایه های اجتماعی و موجب ارتباط بیشتر مردم با نظام اسلامی دانست و گفت: همگان باید نسبت به حفظ این هویت تاریخی تلاش کنیم.

استاندار قزوین افزود: رسانه‌ها و روحانیت که نقش‌آفرین در عرصه فرهنگ هستند باید در این حوزه تلاش کنند تا بتوانیم به جایگاه اصلی خود برسیم چرا که قزوین عناصر هویت بخشی بسیاری دارد.