رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بدون توجه به ظرفیت و توان بانوان نمی توان اهداف توسعه پایدار را محقق کرد


23 دى, 1399 - 12:16 -- banovan
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین:

بدون توجه به ظرفیت و توان بانوان نمی توان اهداف توسعه پایدار را محقق کرد

هر اجتماعی برای بقای خود نیازمند مشارکت است و این شاخصه در توسعه نیز نقش مهمی دارد و ما برای بهبود وضعیت کنونی و رسیدن به نتیجه باید به مشارکت شهروندان اهمیت دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صدیقه ربیعی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهارداشت: سند ارتقای جایگاه بانوان و خانواده از سال گذشته ابلاغ شد و با تعیین اولویت های استان، برنامه هایی برای اجرایی شدن سند پیش بینی کرده ایم.

وی اضافه کرد: هر اجتماعی برای بقای خود نیازمند مشارکت است و این شاخصه در توسعه نیز نقش مهمی دارد و ما نیز برای بهبود وضعیت کنونی و رسیدن به نتیجه باید به مشارکت شهروندان اهمیت دهیم.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین یادآورشد: باید پذیرفت بدون توجه به ظرفیت و توان بانوان نمی توان اهداف توسعه پایدار را محقق کرد و در این میان هر چقدر مهارت افراد بیشتر شود به نتایج بهتری دست می یابیم
ربیعی اظهارداشت: آمار بالای بیکاری زنان تحصیل کرده و سرپرست خانوار ایجاب می کرد برای اشتغال این گروه فکر جدی کنیم لذا در گام اول برای ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار و سپس تحصیل کرده ها برنامه ریزی کردیم.
وی گفت: با امضای تفاهم نامه با پارک علم و فنآوری و آموزش فنی و حرفه ای در راستای اشتغال بانوان اقداماتی صورت گرفت و از بخش های صنایع دستی و مشاغل خانگی و کشاورزی هم حمایت کردیم.

ربیعی اضافه کرد: با راه اندازی سایت ویژه بانوان روستایی، بازارچه زنان و دایر کردن غرفه های محصولات کشاورزی و تولیدات زنان روستایی در مناطق گردشگری گام ارزشمندی برای اقتصاد بانوان برداشته شد.

وی بیان کرد: همچنین در بخش تسهیلات اشتغال روستایی بانوان توانستیم اعتبارات قابل توجهی را جذب کنیم و از آسیب دیدگان دوران کرونا هم حمایت شد.

ربیعی افزود: برای کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری بهزیستی و کانون وکلا تفاهم نامه ای امضا شد تا دانش مربوط به حقوق کودک و خانواده ارتقا یابد و برای مهارت افزایی در عرصه حقوقی هم اقداماتی صورت گرفت.

وی یادآورشد: طرح ملی گفتگوی خانواده با هدف افزایش توان افزایی و ارتقای زنان در جوامع محلی هم انجام شده است.

ربیعی اظهارداشت: در راستای شاخص های عدالت جنسیتی، بار گذاری شاخص ها در سامانه فرابر سازمان مدیریت و برنامه ریزی محقق شده و سپس شاخص ها به شهرستانها و دستگاههای اجرایی ابلاغ گردیده ودر نهایت اداره کل امور زنان وخانواده مسئولیت رصد و پایش عملکرد دستگاهها را حول محور شاخص ها عهده دار است .

وی افزود: در راستای پژوهش نیز  پژوهش هایی در حوزه تخصصی زنان انجام شده که تشخیص و درمان مدل سلولی سرطان سینه با استفاده از نانو ذرات طلای میله ای، آسیب شناسی پیش از ازدواج و تاثیر آن بر رشد جمعیت و تدوین محتوای حقوق کودک در استان عملیاتی شده است.