رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح شهید سلیمانی تا دفن کامل کرونا در قزوین ادامه یابد


23 دى, 1399 - 10:29 -- روابط عمومی2
فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با بیماری کرونا استان:

طرح شهید سلیمانی تا دفن کامل کرونا در قزوین ادامه یابد

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین گفت: طرح شهید سلیمانی واقعا فشار کرونا را کم کرد و رنگ‌ها را تغییر داد و باید تا دفن کامل ویروس ادامه داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در قرارگاه عملیاتی مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین، افزود: مهار کرونا چند شیوه داشت که یکی پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی و دیگری درمان و آموزش است که باید با جدیت این اقدامات و تلاش‌ها ادامه داشته باشد.
وی اضافه کرد: هم اینک در موقعیت بسیار خاصی هستیم که اگر خوب مدیریت کنیم به موقعیت سفید کرونا نزدیک می‌شویم و ریشه بیماری کنده می‌شود ولی اگر جدی نگیریم ممکن است به عقب برگردیم و رنگ بندی ما قرمز شود.
حبیبی با بیان اینکه درمان برعهده دانشگاه و کار تخصصی کادر درمان است و ما به آن ورود پیدا نمی‌کنیم، افزود: در حوزه آموزش نیز اطلاع رسانی خوبی صورت گرفت و صدا و سیما، رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها پایه کار هستند و حاشیه‌ای به وجود نیامد که باید از زحمات همه آنها تشکر کرد.
این مسوول گفت: در حوزه پیشگیری و مراعات اصول بهداشتی و بیماریابی از ابتدا مجموعه نیروی‌های مسلح همراه بودند و با شروع طرح شهید سلیمانی عمده مسوولیت مقابله با کرونا برعهده این طرح قرار گرفت.
حبیبی گفت: اگر پیشگیری، مراقبت و بیماریابی کنیم کار به بیمارستان و مراحل سخت آی سی یو و فوتی نمی‌رسد بنابراین این طرح واقعا موفق بوده و کاهش ۸۰ درصدی بیماری‌های بستری نتیجه پیشگیری و بیماریابی بوده است.
وی اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی مکمل ستاد کرونا است و اگر آن نباشد حتما از لحاظ نیرو و امکانات نقص داریم.
معاون استاندار گفت: تغییر رنگ‌های کرونایی به همت طرح شهید سلیمانی بوده است و الان هم اعتقاد داریم از لحاظ امکانات و ماشین آلات باید طرح شهید سلیمانی تقویت شود.
فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا در استان گفت: هم اینک در حوزه روستایی و بخش‌ها فشار بیماری کم شده و این طرح فراگیر است و باید فراگیرتر شود.
وی اضافه کرد: اولویت ما این است که تست‌ها باید بیشتر شود و هرچقدر بیماریابی کنیم کمک بیشتری به ما خواهد کرد که این کار را طرح شهید سلیمانی می‌تواند انجام دهد.
حبیبی ادامه داد: اگر بتوانیم تست‌ها را به هزار عدد برسانیم می‌توانیم مدیریت کرونا را برعهده بگیریم.
معاون استاندار قزوین گفت: ما برای مهار کرونا نیازمند طرح شهید سلیمانی هستیم و باید حمایت کنیم تا این طرح با همان قوت و قدرت تداوم یابد.
وی اضافه کرد:بحث کارگران کارخانه‌ها، بانک‌ها و شهرداری‌ها باید در اولویت قرار گیرند و دانشگاه با جدیت افزایش تست‌ها را در دستور کار داشته باشد.
حبیبی با اشاره به طرح واکسیناسیون کرونا، افزود: پیش بینی می‌شود قبل از پایان سال طرح واکسیناسیون شروع شود که حتما مرکز و ثقل آن بسیج و طرح شهید سلیمانی خواهد بود.
وی در ادامه بر پای کار آمدن نیروی انتظامی برای مدیریت آرامستان‌ها، وجود نداشتن هیچ محدودیت تردد در استان، تعطیل بودن حمام‌های عمومی و برگزار نشدن مراسم در وضعیت زرد تاکید کرد و گفت: اگر سایر بازگشایی‌ها متناسب با نوع رنگ بندی و دستورالعمل‌ها انجام شود ایرادی ندارد.