رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

محیط زیست تکلیف صنایع آلاینده را مشخص کند؛


21 دى, 1399 - 14:09 -- omrani
معاون استاندار قزوین:

محیط زیست تکلیف صنایع آلاینده را مشخص کند؛

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست باید هر چه زودتر تکلیف صنایع آلاینده محیط زیست را تعیین کند و ضمن شناسایی این صنایع زمینه را برای انتقال و جابه‌جایی این صنایع مهیا کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد ظهر امروز در آخرین جلسه کارگروه مقابله با پدیده گردوغبار و پیشگیری از آلودگی هوا که در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: محیط زیست باید هر چه زودتر تکلیف صنایع آلاینده محیط زیست را مشخص کند و ضمن شناسایی این صنایع زمینه را برای انتقال و جابه‌جایی این صنایع مهیا کند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت‌های مهندسی بومی برای رفع آلودگی هوا اضافه کرد: شرکت‌های مهندسی موردنظر اداره کل استاندارد برای ساماندهی وضعیت آلودگی موتورخانه‌ها و سامانه‌های احتراقی همگی شرکت‌های همه غیربومی هستند؛ این در حالی است که باید از ظرفیت مهندسی بومی بهره برد.

فرخزاد ادامه داد: در حال حاضر از شرکت‌های داخل استان که توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تایید شده‌اند، باید برای ساماندهی آلودگی هوای ناشی از کار این موتورخانه‌ها استفاده شود و در این حوزه نظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ملاک عمل است.

  • معاینه فنی خودروهای شخصی و عمومی جدی گرفته شود

رئیس کارگروه پیشگیری از آلودگی هوای استان قزوین با تاکید بر لزوم شناسایی دقیق صنایع آلاینده محیط زیست در استان گفت: باید هر چه زودتر تکلیف صنایع آلاینده را مشخص کنیم و ضمن شناسایی این صنایع زمینه را برای انتقال و جابه‌جایی این صنایع مهیا کند.

فرخزاد با اشاره به لزوم تامین منابع مالی مبارزه با آلودگی هوا از محل جریمه قانونی صنایع آلاینده محیط زیست افزود: با توجه به تاکید 2 هفته پیش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در مورد اعمال قانون این نوع صنایع باید درآمدهای پیش‌بینی‌شده از محل جریمه این صنایع برای مقابله با آلایندگی محقق شود.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش احتمال کم بارندگی در روزهای پیش رو، پلیس راهور باید معاینه فنی خودروهای شخصی و عمومی را جدی‌تر بگیرد و تمهیدات لازم و بیشتری برای مقابله با حرکت خودروهای دودزا را اتخاذ کند.

وی ادامه داد: کاهش آلودگی هوا نیاز به مساعدت 32 دستگاه متولی و همراهی مردم دارد که این مدت و ایام اوج آلودگی هوا را بگذرانیم و لازم است که با اجرای تمهیدات از قبل پیش‌بینی‌شده در سال‌های بعد شاهد گسترش آلودگی در این ایام زمستانی و سرد نباشیم.