رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سه شهرستان استان قزوین در وضعیت آبی قرار گرفت


21 دى, 1399 - 11:42 -- روابط عمومی2
جانشین مقابله با کرونای استان قزوین:

سه شهرستان استان قزوین در وضعیت آبی قرار گرفت

جانشین مقابله با کرونای استان قزوین گفت: شهرستان‌های آبیک، البرز و بویین زهرا در وضعیت آبی کرونایی هستند که به معنای کم خطر تعریف شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی  با اعلام این خبر، افزود: زمانی که تعداد بیماران بستری کرونایی کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد و در واقع روزانه به تعداد ۲ نفر در یک صد هزار نفر جمعیت و کمتر برسد شهرستان در وضعیت آبی کرونایی تعریف می‌شود.

وی گفت: در وضعیت آبی، تمامی مشاغل می‌توانند فعالیت داشته باشند ولی مستلزم مراعات دستورالعمل‌ها است که هم اکنون در مرحله تدوین و ابلاغ قرار دارد و به محض نهایی شدن ابلاغ می‌شود و فعالیت‌ها طبق آن می‌تواند شروع گردد.

این مسوول اضافه کرد: در وضعیت آبی و زرد محدودیت تردد در روز وجود ندارد و محدودیت تردد از ساعت ۹ شب تا چهار صبح همچنان برقرار است.

حبیبی با اشاره به وضعیت کرونایی استان، گفت: در حال حاضر حدود ۱۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که به نسبت آذرماه حدود ۸۰ درصد کاهش داشته و تعداد فوتی‌های استان نیز حدود ۷۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه سازوکار فرایند توزیع و تزریق واکسن کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی در حال پیگیری است، افزود: به محض وصول واکسن کرونا در سریعترین زمان ممکن موضوع تزریق واکسن با اولویت افراد پرخطر، سالمند و کادر درمانی آغاز می‌شود.

این مسوول گفت: پیش بینی می‌شود که تا قبل از پایان سال مرحله اول واکسیناسیون کرونایی انجام گردد.