رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرای طرح‌ کاداستر بسیاری از دغدغه های مردم را رفع می کند


9 تير, 1399 - 15:06 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین:

اجرای طرح‌ کاداستر بسیاری از دغدغه های مردم را رفع می کند

از ظرفیت نیروهای متخصص و تحصیلکرده دانشگاه ها در زمینه تهیه کاداستر و نقشه جامع استان استفاده شود
استاندار قزوین گفت:طرح‌ کاداستر بسیاری از دغدغه‌ها و هزینه‌های بیهوده‌ای که در مسیر قضایی به مردم وارد می‌شود را رفع کرده و شرایط را برای توسعه و اجرای برنامه‌ها در حوزه کشاورزی و واگذاری اراضی مرتفع می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در کارگروه کاداستر اراضی استان قزوین افزود: در این طرح اراضی کشاورزی و ملی شناسنامه دار می‌شوند.
وی اظهار داشت: این طرح با هدف تثبیت مالکیت و شفافیت ،جلوگیری از صدور اسناد معارض، رفع تداخلات ،کاهش تعداد پرونده های وارده به حاکم قضایی و حفظ حقوق مردم و دولت  اجرا می‌شود.
جمالی پور با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های کاداستر و رفع تداخلات اراضی کشاورزی، تصریح کرد: در اجرای این طرح همه مسوولان اتفاق نظر دارند زیرا این طرح‌ها از جمله پروژه های لازم برای توسعه و تصمیم‌گیری در خصوص چگونگی مدیریت منابع به شمار می‌رود.
نماینده عالی دولت در استان قزوین تاکید کرد: طرح‌ کاداستر  بسیاری از دغدغه‌ها و هزینه‌های بیهوده‌ای که در مسیر قضایی به مردم وارد می‌شود را رفع کرده و شرایط را برای توسعه و اجرای برنامه‌ها در حوزه کشاورزی و واگذاری اراضی مرتفع می‌کند.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی مربوطه باید تا پایان امسال‌ اجرای طرح کاداستر را در استان به پایان برسانند و بر روی تکمیل آن تمرکز کنند.
وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای گرفتن  اعتبارات ملی و تجهیزات مورد نیاز ثبت اسناد را براب تکمیل طرح کاداستر پیگیری می‌کنیم، یاد آور شد: در حال حاضر وحدت و همدلی در بین مسوولان استان  وجود دارد که می‌توانیم این استان را به‌عنوان الگوی وحدت به کشور معرفی کنیم.