رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ادارات ضروری باحداقل نیرو فعالیت کنند


7 فروردين, 1399 - 00:31 -- روابط عمومی ۲
معاون سیاسی استاندار قزوین :

ادارات ضروری باحداقل نیرو فعالیت کنند

استقرار ارتش در ۱۰ نقطه ورودی و خروجی استان قزوین
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: برای جلوگیری از تشدید بحران کرونا در استان تا ۱۵ فروردین ماه فعالیت ادارات ضروری با حداقل نیرو مجاز و بقیه ادارات تعطیل است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در جلسه فوق العاده و مشترک شورای تأمین و ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که به منظور اتخاذ تصمیمات در استانداری قزوین برگزار شد. اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی ضروری به همراه مدیران و معاونان خود بایستی در محل کار حاضر باشند و خدمت رسانی را انجام دهند.

وی بیان کرد: دستگاه‌های ضروری از جمله بهداشت و درمان، فرمانداران، بخشداران، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، سازمان صمت، جمعیت هلال احمر و صدا و سیما در ردیف دستگاه‌های ضروری هستند که باید با حداقل نیرو (۳۰ تا ۵۰ درصد) نیروهای خود در ادارات حاضر شوند.

سخنگوی ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در استان قزوین تصریح کرد: سایر ادارات از جمله آموزش و پرورش نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل خواهند بود و پس از این زمان برای ادامه تعطیلی یا باز شدن ادارات تصمیم جدید خواهیم گرفت.
حبیبی گفت: تعطیلی ادارات به معنای مرخصی رفتن کارمندان نیست بلکه این تصمیم برای سلامت مردم و بویژه کارمندان گرفته شده و قرار نیست با رفتن به سفر این حلقه متصل شود و شاهد گسترش ویروس باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: بانک‌ها موظف هستند تنها یک شعبه مرکز را باز نگهدارند و بقیه شعب باید تعطیل شود.
وی اضافه کرد: ورودی همه شهرها به جز سه ورودی که کنترل شدید خواهد شد و با غربالگری نسبت به شناسایی افراد آلوده مبادرت می‌شود از شیوع ویروس در استان به شدت جلوگیری خواهد شد.
حبیبی اظهار داشت: بازارهای در همه شهرستان‌ها و نیز کسبه و اصناف غیر ضروری در همه سطح شهرها تعطیل خواهند شد و تنها مغازه‌های توزیع مواد غذایی، بهداشتی و پروتئینی و داروخانه‌ها مجاز به فعالیت هستند.
وی افزود: هر صنفی که تصمیمات و مصوبات ستاد را رعایت نکند پلمب خواهند شد و با رئیس اتحادیه‌ها نیز برخورد و به دستگاه قضائی نیز معرفی می‌شود و سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، نیروی انتظامی باید این موضوع را پیگیری کنند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین بیان کرد: از روزهای آینده تمامی مبادی ورودی استان قزوین کنترل شدید می‌شود و ارتش در ۱۰ نقطه مستقر خواهد شد تا غربالگری، پایش و کنترل ورودی به استان با جدیت انجام شود.
وی اضافه کرد: بخشداران، دهیاران، فرمانداران بایستی از ورود هر مسافری به شهرها و مناطق خود جدا جلوگیری کنند تا آلودگی‌ها بیشتر نشود و برای کاهش خروج مردم از منزل راه اندازی و تبلیغ فروش اینترنتی ضروری است.
حبیبی اظهار داشت: به دلیل مسئولیت سنگین دانشگاه علوم پزشکی استان و بهداشت و درمان هیچ مسئولیتی نباید به این دانشگاه سپرده شود و این مجموعه را درگیر کردن در توزیع اقلام بهداشتی و ماسک منطقی نیست.

وی گفت: شهرداری با همکاری نیروی انتظامی می‌بایست برای جمع آوری دست فروشان با سرعت بیشتری اقدام کند و تمام مشاغلی که به دلیل بیماری کرونا تعطیل شده‌اند برای استفاده از بیمه بیکاری به تأمین اجتماعی معرفی و نیز بیمارانی که دفترچه بیمه ندارند شناسایی شوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: روند اجرای مصوبات ستاد باید توسط دفتر پدافند غیر عامل رصد و کنترل شود.

حبیبی اضافه کرد: توزیع بسته غذایی و بهداشتی با همکاری هلال احمر، کمیته امداد و بهزیستی و فرمانداری‌ها برای بیماران مبتلا به کرونا که نیازمند هستند پیش بینی شود.

وی اظهار داشت: مدیران بانک‌ها بایستی مدیریت کنند تا اسکناس مورد نیاز عابر بانک‌ها به صورت روزانه تأمین شود و برای تعطیلی آجرپزی لوشکان اقدام شده و شهرداری‌ها و معاونت توسعه مدیریت هم برای تأمین هزینه اقلام بهداشتی مربوط به بیماری کرونا اقدام کنند.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین بیان کرد: شرکت مخابرات در صورت درخواست دانشگاه علوم پزشکی موظف است اسامی و شماره تلفن‌های شهروندان را برای غربالگری در اختیار ستاد قرار دهد.

حبیبی گفت: واحدهای صنعتی غیر ضروری تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل هستند و برای تأمین آب ژاول مورد نیاز دستگاه‌ها باید اعتبار لازم تأمین شود و شهرداری نیز موظف است برای خرید اقلام بهداشتی نیروی انتظامی مشارکت کننده در طرح اقدام کنند.