رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۸۳۷ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در قزوین تولید شد


5 فروردين, 1399 - 10:54 -- روابط عمومی ۲
معاون سیاسی استاندار قزوین :

۸۳۷ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در قزوین تولید شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: ۸۳۷ هزار لیتر انواع مواد ضدعفونی کننده با همکاری واحدهای تولیدی به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان تولید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،
منوچهر حبیبی با بیان اینکه واحدهای تولیدی مواد بهداشتی استان در کمک به مهار ویروس کرونا پیشقدم بوده‌اند، افزود: برخی از مدیران واحدهای تولیدی استان به محض اعلام نیاز به مواد ضدعفونی، ژل و مواد بهداشتی سریعا خط تولید خود را عوض کرده و برای تولید نیازهای بهداشتی استان اقدام کردند.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۱ واحد در امر تولید مواد ضدعفونی، ژل، شوینده‌ها، ماسک و دستکش در استان فعالیت دارند، اضافه کرد: در حدود کمتر از یک ماه سه واحد تولیدی ۱۵۲ هزار لیتر ضدعفونی کننده سطوح، ۱۴ واحد ۳۷۲ هزار لیتر ضدعفونی کننده پوست و ۹ واحد ۳۱۳ هزار لیتر ژل ضدعفونی کننده پوست تولید کردند.
 
حبیبی افزود: همچنین در این مدت، ۲ واحد تولیدی ۴۸۷ هزار عدد ماسک پزشکی و معمولی و ۲۷ کارگاه تولیدی سپاه نیز تاکنون ۱۲۰ هزار عدد ماسک تولید کرده اند.
 
وی ادامه داد: ۲ واحد تولیدی استان نیز تاکنون ۲۲ میلیون دستکش پزشکی و معمولی تولید کرده و نیاز استان و کشور را تامین نموده اند.
 
معاون استاندار گفت: توزیع مواد ضدعفونی، ژل، ماسک و دستکش با اولویت مراکز درمانی و بهداشتی و همچنین از طریق مراکز تجهیزات پزشکی و داروخانه‌ها انجام می‌شود تا بتوان گام‌های عملیاتی و جدیی را در مقابله با ویروس کرونا برداشت.