رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سد نهب تاکستان ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد


5 فروردين, 1399 - 08:56 -- روابط عمومی ۲
معاون عمرانی استاندار قزوین:

سد نهب تاکستان ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: احداث سد نهب در شهرستان تاکستان به ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است و امیدواریم در سال جاری شاهد بهره برداری و افتتاح آن باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد  با اعلام این خبر افزود: این پروژه از جمله طرح‌های عمرانی مهم استان قزوین است که نقش موثری در تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان تاکستان و پیشگیری از بروز سیلاب‌های فصلی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به دیگر طرح‌های مهم استان، گفت: پروژه‌ دو خطه کردن راه آهن قزوین- تهران، انتقال آب از سد طالقان، احداث جاده قزوین- الموت- تنکابن و تکمیل سد بالاخانلو از دیگر طرح‌های مهم استان هستند که تلاش می‌شود در سال ۹۹ شاهد بهره برداری یا پیشرفت چشمگیری در آنها باشیم.

فرخزاد خاطر نشان کرد: در ایام دهه مبارک فجر سال گذشته نیز  ۷۴۸ طرح عمرانی و زیربنایی با اعتباری نزدیک به هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسید و آهنگ پیشرفت و آبادانی در سراسر استان قزوین به صدا درآمد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، خسارات وارده سیل به استان را در فروردین ماه سال گذشته،  ۲۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:برای جبران این خسارات ۱۴۱ میلیارد تومان اعتبار  به استان اختصاص پیدا کرد و به ۳۵۰ نفر از متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان که در اثر سیل دچار خسارت شده بودند، کمک بلاعوض شد و به هزار و ۴۳۵ متقاضی خسارت دیده در بخش کشاورزی نیز تسهیلات کم بهره پرداخت گردید.

فرخزاد اقدامات استان در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را کرونا را مثبت ارزیابی نمود و تصریح کرد: در آخرین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان مقرر گردید، در ضدعفونی کردن مسیرها و فضاهای شهری هماهنگی مطلوب‌تری صورت گیرد تا هرچه سریعتر شاهد ریشه کنی و نابودی کامل این ویروس باشیم.