رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برای حفظ سلامتی خود لطفا در خانه بمانید


3 فروردين, 1399 - 18:51 -- روابط عمومی ۲
معاون سیاسی استاندار قزوین :

برای حفظ سلامتی خود لطفا در خانه بمانید

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین گفت:ویروس کرونا یک موضوع فراگیر جهانی است که قریب سه چهارم جمعیت جهان را درگیر خود کرده است لذا مردم برای حفظ سلامتی خود در خانه بمانند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،
منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین  با اشاره به اقدامات استان در مهار بیماری کرونا بیان کرد: ویروس کرونا یک موضوع فراگیر جهانی است که قریب سه چهارم جمعیت جهان را درگیر خود کرده است.
 
وی گفت: به محض ورود این بیماری به کشور و متعاقبا به استان قزوین، هماهنگی و انسجام بین دستگاه ها به وجود آمد چرا که اولویت استان بحث مهار بیماری و توجه به سلامت مردم است و بر همین اساس تمام امکانات استان برای مهار این موضع بسیج شده است.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین اظهار کرد: اقدامات قابل توجهی از سوی دستگاه ها و اقشار مختلف بسیج در این راستا انجام شده است. تخت های بیمارستانی مورد نیاز برای این موضوع تعبیه شد و بیمارستان رحیمیان با استفاده از ظرفیت سپاه برای استفاده در مواقع ضروری برای این موضوع ایجاد شد.
 
حبیبی عنوان کرد: سه نقاهتگاه در شهرهای قزوین، آبیک و تاکستان ایجاد شده و در حال حاضر فقط به صورت آماده باش بوده و تا این ساعت، تخت های بیمارستانی پاسخگو بوده است.
 
وی افزود: 31 واحد تولیدی استان، خط تولید خود را به تولید مواد شوینده و ضدعفونی و ژل تغییر دادند که بسیار قابل توجه بود که علاوه بر تامین نیاز استان، توانستند بخشی از نیاز استان های دیگر را نیز تامین نمایند و تا کنون 800 هزار لیتر مواد ضدعفونی، ژل و مواد شوینده برای مهار این بیماری از سوی واحدهای تولیدی استان تامین شده و حتی به استان های همجوار نیز ارسال شده است.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد: در خصوص مبادی استان 28 تیم در حال کنترل این مبادی هستند و با انجام تست تب سنجی، افراد مشکوک به بیماری کرونا را شناسایی و آنها را از مسیر برگردانده و یا به محل های معین شده جهت درمان ارجاع می دهند.
 
حبیبی اضافه کرد: در کنار همه اقدامات انجام شده آنچه در فرایند مقابله با این بیماری از همه اثرگذارتر است همکاری مردم است طوریکه بیش از هفتاد درصد فرایند این امر همکاری مردم و در خانه ماندن است که البته از مردم جهت همکاری در پیشگیری از بیماری تشکر می کنیم. ما از تاریخ 15 اسفند به مردم تاکید کردیم که در خانه بمانند و این همکاری و در خانه ماندن را حداقل تا 15 فروردین ماه در اولویت قرار دهند.
 
وی با اشاره به تعطیلی مراکز گردشگری خاطرنشان کرد: با اعلام رسمی به تمام مهمان پذیرها و رستوران ها، هیچ گونه گردشگری را از سوی استان جذب نشده و مراکز گردشگری تعطیل می باشد.
 
این مسوول سیاسی استان یادآور شد: تمام سطح شهر توسط نیروهای بسیج به طور روزانه ضدعفونی می شود، ناوگان اتوبوسرانی تعطیل بوده و لذا از مردم انتظار داریم این همکاری را ادامه داده و زنجیره انتقال را قطع کنند و جز در مواقع ضروری ٱز خانه خارج نشوند.
 
حبیبی گفت: 11 اتحادیه به طور خودجوش، جهت مهار بیماری کرونا اصناف خود را تعطیل کردند و از کسبه بازار انتظار این امر را داریم که در این امر با استان همکاری داشته باشند.
 
وی افزود: مردم برای تامین مواد خوراکی و ملزومات پیشگیری از بیماری کرونا نگران نباشند چرا که این اقلام و سایر مایحتاج به اندازه کافی و به وفور تامین شده و به راحتی در دسترس می باشد.