رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شکست کرونا با خانه ماندن ۲ هفته‌ای مردم محقق می‌شود


2 فروردين, 1399 - 11:09 -- روابط عمومی ۲
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار قزوین:

شکست کرونا با خانه ماندن ۲ هفته‌ای مردم محقق می‌شود

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار قزوین گفت: شکست کرونا در گرو همکاری مردم با مسوولان و کادر درمان و خانه ماندن ۲ هفته‌ای محقق می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی بیان داشت: اگر مردم همراهی و همکاری لازم را در خصوص پیشگیری از کرونا نداشته باشند، مسوولان مجبور به اتخاذ تصمیمات سختی هستند.

وی اظهار داشت: اگرچه کادر پزشکی و درمانی در استان و کشور به شکل شبانه روزی و ایثارگرانه مشغول به خدمت هستند ولی بی توجهی عده ای موجب شده تا کماکان سیل ابتلا به کرونا صعودی باشد.

این مسوول گفت: بی توجهی به توصیه های بهداشتی، انجام سفر و همچنین حضور غیرضروری در بیرون از منزل باعث شیوع بیشتر کرونا، پر شدن ظرفیت بیمارستان ها و خستگی مضاعف پزشکان و پرستاران می شود.

حبیبی با قدردانی از اصنافی که با ستاد استانی مقابله با کرونا همکاری و واحدهای خود را تعطیل کرده اند از سایر اصناف که ارایه دهنده اقلام ضروری و مایحتاج عمومی نیستند نیز خواست تا در 2 هفته پیش رو برای مهار کرونا فعالیتی نداشته باشند.

وی اظهار داشت: چنانچه ارتباط مردم با بازار و بیرون به معنای عام قطع شود و همه در خانه بمانند بدون شک پیروزی بر کرونا نزدیک خواهد بود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار قزوین همچنین خاطرنشان کرد: دیدو بازدیدهای نوروزی امسال را باید به احترام خود و دیگران و برای حفظ سلامت عزیزانی که دوستشان داریم، تعطیل کنیم.