رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

میز خدمت در راستای تحقق حقوق شهروندی و تکریم مردم است


4 آذر, 1398 - 22:09 -- خبر
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری تاکید کرد :

میز خدمت در راستای تحقق حقوق شهروندی و تکریم مردم است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین با تاکید بر اهمیت رعایت حقوق شهروندی، گفت: میز خدمت در راستای تحقق حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع می‌تواند نقطه عطفی در جهت خدمت رسانی شایسته به مردم باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام  در سومین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی که با حضور مسئولان و مدیران دستگاه‌های ذیربط در سالن جلسات معاون سیاسی و امنیتی استانداری برگزار شد، افزود: اعتماد مردم بالاترین سرمایه نظام است و همه ما وظیفه داریم در راستای رسیدگی به امور مردم و ارتقای خدمت‌رسانی تلاش کنیم.

وی، ابلاغ منشور حقوق شهروندی را باعث تکریم هرچه بیشتر مردم در سطح دستگاه‌های اجرایی دانست که دارای مصادیق فراوان و حساسیت ویژه‌ای روی رضایت مراجعان در ادارات و دستگاه‌ها است و اضافه کرد: میز خدمت باید به تکریم بیشتر ارباب رجوع بپردازد.

بیدخام ادامه داد: هدف کلی از ستاد صیانت، نظارت بر کلیه دستگاه‌ها، سازمان‌ها، فرمانداری‌ها و تمامی مراکز خدمات رسان به منظور صیانت از حقوق شهروندی و حفظ کرامت آنهاست که در این راستا آگاه‌سازی مردم ضروری است.

این مسئول با اشاره به نظارت تیم‌های بازرسی از دستگاه‌های اجرایی، تصریح کرد: وقتی تیم بازرسی این ستاد در یک دستگاه حضور یافته و برای بررسی شکایت مراجعه کنندگان اقدام می‌کنند، عزم مدیران مراکز خدمات رسان برای رفع کاستی‌ها مضاعف شده و زمینه بروز تخلفات نیز کاهش می‌یابد.

دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با اشاره به بازرسی و نظارت بر نحوه عملکرد دستگاه‌ها در حوزه حقوق شهروندی، اظهار داشت: هر دستگاه‌ دولتی و غیردولتی سالانه سه مرتبه براساس چک لیست‌های ابلاغی وزارت کشور مورد بازرسی قرار می‌گیرد و بر آن اساس، امتیازبندی می‌شوند.

به گفته این مسئول، ارزیابی‌های انجام شده در سه مرحله زمانی ایام نوروز، ماه مبارک رمضان و یک مرتبه نیز به صورت کلی و از ۳۰ خرداد به مدت یک ماه از تمامی دستگاه‌ها  انجام که این مساله بیانگر اهتمام دستگاه حاکمیتی برای تکریم حقوق شهروندی است.

بیدخام تصریح کرد: در بازرسی‌های انجام شده ضمن اعزام بازرسان ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی جهت حضور در دستگاه‌ مورد نظر، عملکرد آن در راستای اجرای برنامه‌های ابلاغی و براساس مستندهای ارایه شده مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد