رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هیات اندیشه ورز در شهرستان‌های استان قزوین تشکیل شود


25 آبان, 1398 - 18:05 -- خبر
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین :

هیات اندیشه ورز در شهرستان‌های استان قزوین تشکیل شود

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: هیات‌های اندیشه ورز برای ارتقای سرمایه‌های اجتماعی و کاهش آسیب‌ها تلاش می‌کنند و باید برای تشکیل آنها در شهرستان‌های استان به منظور بهره گیری از ظرفیت نیروهای آگاه اقدام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در جلسه هیات اندیشه ورز که با  حضور جمعی از صاحب نظران و استادان دانشگاه‌ها برگزار شد، افزود:برنامه ریزی لازم برای ارتقای سرمایه اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی هدف اصلی راه اندازی این هیات‌ها است.
بیدخام ادامه داد: با شبکه سازی هیات‌های اندیشه ورز در سطح استان می‌توان مدیران را با تحلیل و تدوین برنامه‌های علمی براساس اقتضائات محلی در تصمیم گیری و تصمیم سازی یاری کرد.
این مسئول اضافه کرد: شناخت مسائل اجتماعی استان، ارائه گزارش‌های توصیفی و تحلیلی، ارائه راهکارهای موثر در پیشگیری از آسیب‌های شناسایی شده و نظارت بر ارزیابی سیاست‌ها و اقدامات اجتماعی صورت گرفته در استان از جمله وظایف و ماموریت‌های هیات اندیشه ورز است.
وی با تاکید بر لزوم پرداختن به علل و ریشه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی از اعضای هیات اندیشه ورز خواست تا علل و ریشه‌های وقوع آسیب‌ها را بررسی نمایند و هرگونه نقاط ضعف، فقدان تعامل و مشکلات موجود در نهادهای رسمی و دستگاه‌های مرتبط را جهت اتخاذ تصمیمات لازم منعکس نمایند.
بیدخام برگزاری همایش علمی در خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی استان را از برنامه‌های پیش رو برشمرد و افزود: صاحب نظران و  علاقه‌مندان به مسائل روز، استادان حوزه و دانشگاه، متخصصان، جامعه شناسان، روانشناسان و سایر افراد آگاه می‌توانند با حضور در این همایش و ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی گام‌های موثری را بردارند.