رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قانون انتخابات را باید با محوریت حقوق شهروندی تفسیر کرد


22 آبان, 1398 - 23:20 -- روابط عمومی 3
فرماندار شهرستان آوج تاکید کرد:

قانون انتخابات را باید با محوریت حقوق شهروندی تفسیر کرد

فرماندار شهرستان آوج گفت:قانون انتخابات را باید با محوریت حقوق شهروندی تفسیر کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی درجلسه ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی که با حضور حجت الاسلام حیدری معاون فرهنگی و اجتماعی دادگستری کل استان در سالن جلسات شهرداری آوج برگزار شد در سخنانی بیان داشت: فضای اجتماعی،سیاسی ورسانه ای کشور،استان وشهرستان بویژه در فضای  رسانه های مجازی به سمت انتخابات کشیده شده و از این اتفاق باید استقبال کرد‌.
وی افزود:در برگزار یک انتخابات پرشور و باشکوه سه گروه شامل مسئولان برگزاری انتخابات( اعم از هیات های  اجرائی ،نظارت و بازرسی) ،کاندایداها و نامزدها و حامیان و  طرفداران نامزدها نقش دارند که هرکدام این سه طیف در پیشگیری از تخلفات و برگزاری یک اتتخابات قانونمند نقش و سهم ویژه ای دارند.
فرماندار شهرستان آوج گفت:ایجاد حساسیت و فضاسازی بیش از اندازه در امر تخلفات انتخاباتی کار صحیحی نیست بلکه باید همواره بر رعایت قانون تاکید داشت و صرفا با تخلفات و جرائمی که مستندات و مصادیقی کاملا روشن و برجسته دارند برخورد کرد.
علیرضایی افزود:نگاه و برخورد متولیان برگزاری انتخابات و مراجع قانونی باید عادلانه، منطبق بر قانون و بدور از سلایق و خواسته های شخصی باشد.
فرماندار شهرستان آوج گفت: اعتقاد دارم که رای را مردم می دهند لذا همه سعی و دغدغه ما باید این باشد که فضایی توام با انعطاف و برخوردار از احساس امنیت ،اعتماد و احترام نسبت به نامزدها و هوادارانشان ایجاد کنیم و حقوق نامزدها و طرفدارانشان را که قانون مشخص کرده،به رسمیت بشناسیم.
وی عنوان کرد:درشهرستان همه تلاش ما این است که فضا و امکانات را بطور عادلانه در اختیار  کاندیداها و طرفدارانشان قرار دهیم و هیچ مدیری حق ندارد امکانات دولتی را له یا علیه کاندیدایی به کار گیرد.
علیرضایی اظهار داشت:با مخفی کاری،تظاهر و ریا، رفتار مبتنی بر دروغ و ناراستی مخالفم لذا نباید برخورد و تعامل فرماندار یا مدیران با نماینده قانونی شهرستان را تا روز ثبت نام داوطلبین جناحی و انتخاباتی تفسیر و تحلیل کرد.
فرماندار شهرستان آوج خاطر نشان کرد: نگاه و رفتار متولیان برگزاری انتخابات و گروه ها و جریانات سیاسی باید توام با سعه صدر،انصاف و برگرفته از قانون باشد.
وی افزود: مدیریت فضای سیاسی بخصوص در حوزه انتخابات اولا"باید قانونی،عادلانه و توام باانصاف باشددوما باید ظرفیت خودمون را بالا ببریم و با اخلاق مداری و مدارا نسبت به هم سعه صدر داشته باشیم.
فرماندار شهرستان آوج بیان داشت: 
هرفردی و شخصیتی مسئول یا غیر مسئول خط و گرایش سیاسی خودش را دارد که در روز انتخابات با حضور در پای صندوق به نامزد خود رای خواهد داد ولی باید باور کنیم که رای را مردم می دهند لذا باید فضایی ایجاد کنیم که مردم احساس کنند از آرای آنها صیانت و پاسداری خواهد شد.
علیرضایی گفت:امیدواریم با همکاری وهمدلی و اعتماد نسبت به هم بتوانیم که یک فضای توام با احساس عدالت،امنیت،احترام و مبتنی بر شور نشاط در شهرستان ایجاد کنیم که هرچقدر این مشارکت افزایش یاید قطعا نظام را بیمه خواهد کرد و لازمه و مقدمه تحقق این هدف پذیرش تکثر سلایق، تن دادن به رقابت سیاسی و میدان دادن به جریانات مختلف سیاسی است.