رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هدف از نظارت بر شوراهای ارتقاءکارآمدی مدیریت شهری است


22 آبان, 1398 - 13:43 -- omrani
مدیر کل دفتر امورشهری و شوراها :

هدف از نظارت بر شوراهای ارتقاءکارآمدی مدیریت شهری است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها بیان کرد:هدف از نظارت بر شوراهای اسلامی و شهرداریها ارتقاءکارآمدی مجموعه مدیریت شهری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


صالحی در جلسه عصر روز سه شنبه اعضای شورای اسلامی شهر آبیک که در محل ساختمان شورا و با حضور سرپرست شهرداری برگزار شد بیان کرد:هدف ما از بازرسی و نظارت بر شوراها و شهرداری ها صرفا ارتقاءکارآمدی مجموعه مدیریت شهری است و این بازرسها باید مستمر و مداوم ادامه یابد.
صالحی ادامه داد:بازرسی از عملکرد باید به صورت ماهیتی ،ارشادی و عملکردی بوده ودر راستای صیانت از نیروی انسانی و پیشگیرانه و جلوگیری از ایجاد بستر  تخلف در شهرداریها باشد.وی افزود:نبود سیستم و رویکرد خود ارزیابی مشکل امروز مدیریت شهری است که ما سعی میکنیم در بازرسی عملکردها مراحل اداری به صورت شفاف و روشن بدور از سلایق فردی و سیاسی باشد و مبارزه و برخوردبا فساد باید به دور از هیاهو بوده و نباید  باعث اختلال در امور و توقف خدمت رسانی به شهروندان شود.صالحی ادامه داد:سلامت و پاکدستی و شفافیت امور باعث افزایش اعتماد مردم و شهروندان به مدیریت شهری می شود.مدیرکل دفتر امور شهر و شوراها ادامه داد:جایگاه شوراهای اسلامی باید توسط کلیه دستگاههای اجرایی مورد توجه و احترام قرار گیرد و شان اعضای شوراهای اسلامی باید حفظ شود.
وی ضمن توضیح وضعیت فعلی شهرداریها در کشور و استان افزود: شرایط درآمدی شهرداریها در حال حاضر بسیار سخت است ولی با مدیریت درست هزینه ها  و توجه به ایجاد درامد پایدار از این شرایط به زودی عبور خواهیم کرد.
وی در پایان به اعضای شورا ی اسلامی توصیه کرد با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی به مسایل سیاسی  و انتخاباتی ورود پیدا نکنند وبه فکر حل مشکلات شهروندان باشند.
در پایان اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری مسایل و مشکلات مربوط به حوزه خود را بیان نمودند و صالحی ضمن بازدید از پروژه ها قول مساعد جهت پیگیری و رفع مشکلات شهر را دادند.