رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

انتقال آب از سد طالقان از خواسته های برحق مردم است


21 آبان, 1398 - 13:34 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

انتقال آب از سد طالقان از خواسته های برحق مردم است

معاون عمرانی استاندار قزوین خاطر نشان کرد: انتقال آب از سد طالقان از خواسته های دیرباز استانی بوده اما این پروژه در سال۱۳۹۵ در سفر ریئس جمهور به استان جزو پروژه های ردیف دار اعلام شد و تاقبل از آن هیچ وقت اجرایی نشده بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


فرخ زاد گفت: اکنون حدود۹۸ درصد از اب شرب مردم از آبهای زیر زمینی تامین می شود که این آب به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی ندارد اما در مقایسه با آبهای سطحی از کیفیت پایین تری برخوردار است، بنابرین مجموعه مدیریتی استان به جد در تلاش است پروژه انتقال آب از سد طالقان در اسرع وقت انجام گیرد.

وی افزود: با اجرای این پروژه أبرسانی به ۱۴ شهر و۱۹۴ روستا از محل سد طالقان به میزان ۶۰ میلیون متر مکعب در سال تامین می شود.

معاون عمرانی استاندار گفت: این طرح دو پروژه احداث تصفیه خانه به ظرفیت ۳ مترمکعب در ثانیه و احداث خطوط انتقال آب از تصفیه خانه به شهرها و روستاهای هدف را شامل می شود.  
وی برآورد هزینه کل عملیات طرح را مطابق با آخرین برآورد۱۳۰۰۰ میلیارد ریال اعلام کردو گفت: با توجه به اهمیت اجرای این طرح در تامین آب شرب ۸۰ درصداز جمعیت استان، این طرح نیاز به توجه   حمایت ویژه داشته و ما نیز تمام تلاشمان را می کنیم تا این طرح به سرانجام برسد.