رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سمن‌ها مهمترین عامل تحرک بخشی در جامعه هستند


15 آبان, 1398 - 12:48 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

سمن‌ها مهمترین عامل تحرک بخشی در جامعه هستند

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، سازمان‌های مردم‌نهاد را از مهمترین عوامل تحرک‌بخشی به جامعه دانست و بر رفع موانع فعالیت آنها تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد استان، افزود: سیاست دولت حمایت از مشارکت حداکثری تشکل‌های مردم نهاد در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی است.
وی اظهار داشت: شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد، طبق آیین‌نامه جدید جهت تسهیل و تسریع در روند تاسیس سمن‌ها با حضور مدیران کل دستگاه‌های تخصصی تشکیل می‌شود و با استعلام از مراجع مربوط در کمترین زمان ممکن فرآیند صدور مجوز سمن‌ها را انجام خواهد داد.
دبیر شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد استان ادامه داد: جهت تسریع در روند تمدید پروانه فعالیت سمن‌ها که قبلاً ثبت حقوقی شده‌اند، مطابق با آیین نامه ابلاغی مذکور تنها از ۲ مرجع استعلام گرفته خواهد شد.
بیدخام تشکیل شوراهای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد را گامی موثر در راستای حمایت از توسعه مشارکت مردم در فرآیندهای اجتماعی کشور دانست.
وی با بیان اینکه سمن‌ها نهادی دغدغه مند و باانگیزه هستند که به صورت خودجوش و داوطلبانه جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ سازی فعالیت می‌کنند، افزود: توانمندسازی آنها در حوزه‌های مختلف تخصصی ضروری است.
 دبیر شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد استان خاطر نشان کرد: در همایش توانمندسازی سمن‌ها که هفته گذشته برگزار شد، مقرر گردید دوره‌های آموزشی فرایند شبکه سازی و مداخله تخصصی سمن‌ها در مدیریت بحران، فن بیان و ارتقای مهارت‌های کلامی، آشنایی با اصول و مبانی مدیریت منابع انسانی، دوره آموزشی توانمندسازی سمن‌ها، آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به سمن‌ها، شیوه‌های مستندسازی اقدامات و گزارش نویسی برگزار شود.
وی افزود: همچنین دوره آموزشی طرح نویسی، کارگاه تخصصی توانمندسازی سمن‌ها در فعالیت‌های بین‌المللی و کارگاه‌های تسهیل‌گری جهت آموزش سازمان‌های مردم نهاد استان از دیگر دوره‌های آموزشی پیشنهادی برای سمن‌ها بودند.
استان قزوین دارای ۲۶۱ سازمان مردم نهاد است.