رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تولیدکنندگان در شرایط کنونی مجاهدان عرصه اقتصادی محسوب می شوند


12 آبان, 1398 - 21:17 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین:

تولیدکنندگان در شرایط کنونی مجاهدان عرصه اقتصادی محسوب می شوند

حمایت از تولید و کارآفرینان رسالت مدیران است
استاندار قزوین گفت: رسالت مدیران حمایت جدی از تولید و کارآفرینان و رفع موانع در مسیر تولید و صادرات برای کمک به اشتغال و رونق اقتصاد است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

آیین تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد استان قزوین با حضور نیره پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد،  جمالی پور استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی، مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی روز یکشنبه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

هدایت الله جمالی پور در این مراسم گفت: همکاری متقابل با دنیا و اتکا به تولید داخلی باید مورد توجه مدیران باشد تا بتوانیم از چالش ها عبور کنیم.

وی بیان کرد: باور داریم که با استفاده از ظرفیت داخلی کشور و علم و فناوری روز می توانیم به توسعه برسیم و امروز با جرات می توان اذعان کرد ‌جمهوری اسلامی می تواند با منافع «برد در برابر برد» به توسعه دست یابد.


استاندار قزوین تصریح کرد: با بهره گیری از دانش و علوم جهانی و نگاه سودآوری دو جانبه قادریم با تعامل به موفقیت برسیم زیرا کشور ثروتمندی هستیم و امکانات ما غنی است که اگر قدر خود را بدانیم و از این منابع بخوبی استفاده کنیم می توانیم به نتیجه برسیم.

وی اظهارداشت: هیچ کسی در ایران دنبال بستن دروازه های کشور به روی دیگران نیست و رویکرد دولت نیز سیاست برد برد و تعامل با جهان است.

جمالی پور یادآورشد: در سال های گدشته تلاش شد ظرفیت های جدیدی در کشور ایجاد شود اما استکبار زیاده خواهی کرد و مانع شد اما با ایستادگی مردم و تلاش همه ئجانبه و استفاده از همه ظرفیت ها امیدواریم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم در دنیا نقش خود را ایفا کنیم باید تعامل با کشورها را تقویت کنیم و ضمن حفظ ارزشها و باورهای خود به توسعه مناسبات بیندیشیم.

استاندار قزوین در ادامه گفت: استاندارد برای حضور در بازار فشرده کنونی ضروری است هر چند بعد از ۱۲۳ سال از اولین گام صنعتی کشور و شکل گیری استاندارد و ورود به توسعه صنعتی گام های ارزشمندی بر داشته شده اما هنوز در برخی عرصه ها به استانداردهای لازم دست نیافته ایم و این که برخی کشورها که سابقه صنعتی شدنشان با ایران مساوی است اما امروز خیلی جلوتر رفته اند برای ما جای سوال دارد.

وی بیان کرد: در تولید محصولات استاندارد و صادرات کالاهای برند و شاخص می توانیم جایگاه شایسته تری را برای خود رقم بزنیم و همانگونه که با وحدت توانستیم در جنگ پیروز شویم امروز در جنگ اقتصادی و نرم نیز قادریم با اتکا به ظرفیت های ارزشمند خود در داخل به موفقیت برسیم.


استاندار قزوین تصریح کرد: البته سخت گیری در برخی مواقع لازم است زیرا  اگر این حداقل استاندارد هم رعایت نشود مردم متضرر خواهند شد و آسیب می بینند اما وظیفه داریم با تولید کننده مهربان باشیم و برای گره گشایی از مشکلات تولید عزم جدی داشته باشیم.  

جمالی پور افزود: تولیدکنندگان در شرایط کنونی مجاهدان عرصه اقتصادی محسوب می شوند البته ما نیز می دانیم تولید امروز در شرایط سخت تحریم ها کاری بزرگ است.
 
استاندار قزوین تصریح کرد: در شرایط کنونی ما مدیران هیچ وظیفه ای جز حمایت از تولید، همراهی با کارآفرینان نداریم و باید از توقف تولید جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: امروز جهان با مالیات اداره می شود هرچند سیاست های مالیاتی در کشور ما غلط است و باید اصلاح شود و در این میان بازنگری و تغییر در سیاست های بانکی به نفع تولید از دیگر نیازهاست.

استاندار قزوین اظهارداشت: دادن تسهیلات با بهره 23 درصدی در تولید معنا ندارد و این رویکرد باعث شده در استان قزوین تعداد ۲۸ واحد صنعتی تنها به دلیل بدهی بانکی مصادره شوند و کار و تولید متوقف شود که نگران کننده است.


جمالی پور گفت: توسعه پایدار در کشور و ایجاد رفاه برای مردم هدف اصلی مدیران در شرایط کنونی است.