رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۱۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان قزوین در تیر ماه سال جاری خریداری شد


17 تير, 1398 - 16:48 -- روابط عمومی ۲
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین :

۱۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان قزوین در تیر ماه سال جاری خریداری شد

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: با خرید ۱۱۰ هزار تن محصول گندم کشاورزان استان در تیرماه امسال مبلغ ۲ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان هزینه خرید تضمینی به گندمکاران پرداخت شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی اظهارداشت: استان قزوین در سالهای اخیر توانسته در مدیریت خرید گندم بخوبی عمل کند و با پیش بینی تمهیدات لازم روند خرید محصولبخوبی صورت می گیرد.

حبیبی بیان کرد: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و اداره غله در حال حاضر ۲۱ مرکز خرید تضمینی گندم در سطح استان قزوین فعال شده اند و با افزایش زمان تحویل گندم از تشکیل صف در مقابل مراکز خرید و سیلوها جلوگیری شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری قزوین گفت: در تیرماه امسال بیش از ۱۱۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.

وی یادآور شد: بهای کامل گندم کاران استان تا ششم تیرماه به میزان ۲ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان بوده که همه آن تسویه و به کشاورزان پرداخت شده است.

این مسئول یادآور شد: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از ۳۲۸ هزار تن گندم در استان تولید شود که از این میزان حدود ۳۰۰ هزار تن آن را بر اساس برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی از گندم کاران استان به صورت تضمینی خریداری می کنیم.

حبیبی همچنین از خرید ۶۵۰۰ تن کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان استان در سال جاری هم خبر داد و گفت: خرید تضمینی این محصول با هدف تأمین دانه های روغنیمورد نیاز کشور انجام می شود تا در این زمینه نیز مشکلی در استان و کشور نداشته باشیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین افزود: با خرید محصول کلزاکشاورزان تا تاریخ ۹ تیرماه بالغ بر شش میلیارد تومان مطالبات کشاورزان پرداخت شده و هیچ بدهی نداریم.

حبیبی در ادامه بیان کرد: تلاش کرده ایم تا با حذف واسطه ها از ضرر و زیان به کشاورزان و دولت جلوگیری شود و انتظار داریم کشاورزان محترم محصول خود را به مراکزتعیین شده تحویل دهند تا مشکلی در روند خرید تضمینی محصول ایجاد نشود.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین در ادامه از همکاری سازمان جهاد کشاورزی،اداره غله و کشاورزان و نیز هماهنگی ایجاد شده در خدمت رسانی مناسب در مراکز خرید استان تشکر و قدردانی کرد.