رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

50 هزار نیروی جدید به استخدام شهرداری های کشور در می آیند


18 آذر, 1397 - 10:20 -- omrani
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور:

50 هزار نیروی جدید به استخدام شهرداری های کشور در می آیند

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 50 هزار نیروی جدید در آینده نزدیک جذب شهرداری های کشور می شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مسعود نصرتی  در نشست شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستای استان قزوین که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور برگزار شد، افزود: به منظور بازسازی ناوگان اتوبوس، مینی بوس و تاکسی و اجرای طرح های حمل و نقل درون شهری، طی تفاهم نامه با پست بانک پنج هزار و 500 میلیارد ریال اسناد اوراق مشارکت برای این منظور در سال 98 منظور شده است.
وی ادامه داد: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور براساس ماده 54 و 84 تجمیع برخی سازمان های شهرداری را در دستور کار قرار داده و به همین منظور در حال برنامه ریزی با 6 اتحادیه زیر مجموعه سازمان های وابسته به شهرداری ها هستیم تا با نگاه و رویکرد جدید اقدام به مناسب سازی در این زمینه کنیم.
نصرتی در ادامه به تخصیص 13 درصدی قیر رایگان به شهرهای زیر 50 هزار نفر اشاره کرد و گفت: در صدد افزایش این میزان تا 27 درصد هستیم و اگرچه این میزان را هم ناچیز می دانیم اما همچنان تلاش ها در خصوص افزایش آن ادامه دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از عمر سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور 15 سال است که می گذرد، افزود: انتظار از این سازمان این بود تا نقش وزارتخانه را برای جمعیت 73 درصدی جامعه شهری و 27 درصد جامعه روستایی کشور را ایفا کند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به تشکیل 6 کارگروه در این سازمان به منظور رفع نیازهای ضروری استان های کشور، تاکید کرد: با دعوت از 44 شهر به منظور مدیریت شهرها توسط خود شهرداری ها، تاکنون 38 شهر در این رابطه اعلام آمادگی کرده اند.