رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استفاده از ظرفیت سمنها برای ایجاد نشاط و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ضروری است


14 آذر, 1396 - 16:23 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی :

استفاده از ظرفیت سمنها برای ایجاد نشاط و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ضروری است

بانوان عضو شوراهای اسلامی باید با ارایه طرح های مورد نیاز جامعه برای کاهش مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهرها زمینه سازی کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در نشست با بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرهای استان قزوین افزود: این گونه جلسه ها به هم اندیشی و انتقال تجربیات بین بانوان عضو شورا می انجامد و باید شاهد استمرار آن باشیم.

وی اظهار کرد: برگزاری این نشست ها به پررنگ ترشدن نقش بانوان در تصمیم گیری ها و تصمیم سازیهای مرتبط با حوزه مدیریت شهری کمک می کند.

بیدخام با بیان اینکه بانوان عضو شورا نباید نسبت به توانمندی ها و تاثیرگذاری که بر تصمیم گیری ها دارند غافل باشند،افزود: این افراد برگزیده شهروندان و مورد اعتماد آنانند و در فرهنگ سازی، افزایش نشاط اجتماعی، ارتقای سلامت، امنیت و تحقق هر آنچه که مربوط به زنان و خانواده است، تاثیرگذار هستند.

بیدخام در ادامه گفت: نقش بانوان عضو شوراهای شهر در تامین اشتغال بانوان، احداث گرمخانه، کاهش طلاق و توسعه فعالیت های سازمان های مردم نهاد در بخش های مختلف و تحکیم بنیان خانواده مهم و تاثیرگذار است.

این مسئول خاطرنشان کرد: دفترامور اجتماعی و فرهنگی استانداری از توان زنان توانمند شورای شهرهای استان در اجرای برنامه های تدوین شده در راستای نشاط اجتماعی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی استفاده خواهد کرد.

ایشان خاطرنشان کرد : هیچ جامعه ای به پیشرفت نمی رسد مگر با مشارکت مردم که سمنها در این راستا نقش موثری بر عهده دارند  و می توانند میزان مشارکت و مسئولیت پذیری مردم را ارتقاء بخشند.

وی اظهارداشت : بانوان شورای شهر باید فرهنگ پیشگیری ومبارزه با آسیب ها به ویژه پیشگیری از اعتیاد  ، کاهش طلاق و ترویج فرهنگ دینی را در جامعه نهادینه کنند چرا که مسائل  اجتماعی را باید با اجتماعی کردن آنان حل نمود .

وی رسالت اصلی شورای اسلامی  را ساختن جامعه ای سالم عنوان کرد و افزود : در این راستا  بایستی با  مشارکت  همگانی مردم و با فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از آسیب ها و انحرافات اجتماعی اقدامات لازم انجام پذیرد