رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جهت گیری مدیریت ارشد استان؛ارائه کارنامه موفق از دولت است


28 آذر, 1395 - 13:55 -- روابط عمومی 3
استاندار قزوین:

جهت گیری مدیریت ارشد استان؛ارائه کارنامه موفق از دولت است

استاندار قزوین اظهار داشت:ارائه کارنامه موفق از دولت یازدهم؛جهت گیری و دغدغه اصلی مدیریت ارشد استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فریدون همتی در مراسم جشن میلاد رسول گرامی اسلام(ص) و امام جعقر صادق(ع) که با حضور اقشار و گروه های مختلف مردم در حسینیه یادگار امام(ره) برگزار شد در سخنانی بیان داشت: دولت یازدهم سفر خوبی به استان داشت و برخی تصمیمات اساسی اتخاذ شد بگونه ای که برخی از طرح ها و کارهای محوری که قبلا پیگیری شده اما به نتیجه ای منجر نشده بود به نتیجه رسید  و گره های اصلی استان در این سفر باز شد.
وی افزود:در طی سه سال گذشته با حمایت و هدایت رهبری و عقلانیت،تعهد و تدبیر تیم مذاکره کننده  تحریم ها به کنار رفت و حق هسته ای ایران به رسمیت شناخته شد و اتفاقی که اخیرا"در اوپک برای ایران اتفاق افتاد ثمره و نتیجه موفقیت ایران در عرصه بین المللی بود.
استاندار ادامه داد: در نشست اوپک با افزایش ظرفیت فروش نفت ایران تا 3 میلیون و 900 هزار بشکه در روز موافقت شد در حالیکه در گذشته حجم و قیمت فروش نفت ما  توسط دیگران تعیین می شد و پول آن را هم در قالب اجناسی که خودشان تعیین می کردند به ایران پرداخت می شد.
همتی اظهار داشت: در سایه تعامل و گفت و گو با دنیا برجام به نتیجه رسید وبرنامه ها و تهدیدات شوارای امنیت به کنار رفت و با عقلانیت ، صبوری وحمایت و تجربه بلند دولت و مردم نگاه دیگر کشورها و ملت ها به ایران عوض شد.
وی افزود:  برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی  نسبت حجم صادرات با یک میلیارد دلاراز واردات آن پیشی گرفت که این اتفاق نشان از حرکت صحیح اقتصادی  دولت و بازگشت مسیر اقتصاد بر روی ریل اصلی است .
استاندار خاطرنشان کرد:  در طی یکسال گذشته بالغ بر 13 هزار اشتغال جدید در استان ایجاد شده و و در دوران پسابرجام نزدیک به  500 میلون دلار سرمایه گزاری خارجی در استان انجام شده است
وی افزود: برای رونق اقتصادی ، تولید و اشتغالزایی اتکای صرف به سرمایه های داخلی کافی نیست فلذا باید با تعامل مثبت و توسعه مناسبات بین المللی در جهت جذب سرمایه گذاری های خارجی حرکت کرد.
همتی بیان کرد: باید از سرمایه و تجربه دیگران با حفظ استقلال ،ارزش ها و عزت کشور به بهترین شکل ممکن برای تسریع در روند توسعه کشور بهره برد.
نماینده عالی دولت در استان از تصویب طرح اجرای 20 هزار هکتار آبیاری قطره ای در سفر رئیس جمهور به استان خبر داد و بیان داشت: در استان قزوین با مسئله آب مواجه هستیم که برای ساماندهی و مدیریت این موضوع بحث اجرای سیستم آبیاری مدرن در دستور کار قرار دارد که تصویب و اجرای سیستم آباری قطره ای در 20 هزار هکتار از اراضی و باغات استان از جمله دستاوردهای سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان می باشد.
استاندار گفت: افزایش 2هزار تخت بیمارستانی از دیگر مصوبات سفر است که با جدیت در دست پیگری است
وی گفت: هم اکنون احداث هزار هکتار گلخانه در دستور کار استان قراردارد که در راستای ساماندهی و مدیریت بهینه مصرف آب و افزایش تولید و درامد زایی انجام می شود.
همتی با اشاره به رایزنی درخصوص افزایش پایه اعتباری استان بیان داشت: تلاش مدیریت ارشد استان  در جهت ارائه کارنامه ای موفق از دولت تدبیر و امید است تا زمینه و بستر حمایت و همراهی مردم با دولت بیش از گذشته قراهم شود.